wpisano: 24/09/2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021 r.

1. Zbliża się październik, w którym  szczególnie czcimy Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi. W ten piątek, wyjątkowo, proszę aby różaniec razem z Kołami Różańcowymi odmówiły też dzieci rocznicowe.

2. Od października zmieniamy nieco porządek liturgii I Piątku. Wszystkich Parafian zapraszamy na 17 30. O tej godzinie zaczniemy spowiadać. O 18 00 Eucharystia, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt oddania Sercu Jezusowemu oraz czas na adorację i modlitwę. Zachęcam, aby wieczór I piątkowy powoli stawał się w naszej Parafii czasem pogłębionej modlitwy i adoracji. Kancelaria parafialna od tej pory będzie w Pierwsze Piątki i Soboty miesiąca nieczynna.

3. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Dotyczy ono młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej i 1 Szkoły Średniej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Kandydatów zapraszam z rodzicami od tego wtorku do czwartku 30 września włącznie w godzinach  od 18 30 - 19 00. Kandydaci ochrzczeni poza naszą parafią zabierają ze sobą metrykę chrztu.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się  w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy o 8 00. Natomiast za poleconych w wypominkach jednorazowych w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny w czasie procesji po kościele. Czyste kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości podawać całe rodziny zamiast wielu imion.

5. We środę 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia obchodzą swoje imieniny Biskupi Pomocniczy Warszawscy: Ks. Bp Rafał  Markowski  oraz Ks. Bp Michał Janocha. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. W sobotę  2  października Świętych Aniołów Stróżów.

1 listopada Msza św. na cmentarzu o 11 00. Po niej procesja po cmentarzu z wypominkami.