Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach

Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela  Zwykła

16.06.2024

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie o 17 30, w niedziele na Mszy o 11 00.

2. Msza św. na koniec roku szkolnego w piątek 21 czerwca o 8 30. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły do modlitwy, w której dziękować będziemy Panu Bogu za łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym roku szkolnym i katechetycznym.

3. Odpust parafialny w niedzielę 23 czerwca. Suma odpustowa o 11 00. Po Mszy zapraszam wszystkich Parafian i Przyjaciół naszego kościoła na piknik parafialny.

4. Pani Wójt i Pan Starosta zapraszają tego samego dnia na zlot rowerowy do Osin. Wyjazd z Kask o 15 00.

5. Dzieci komunijne zapraszam z rodzicami do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Dziewczynki zapraszam do chóru prowadzonego przez Panią Justynkę, a chłopców do grona ministranckiego.

6. W roku 2025 I Komunia odbędzie się 1 czerwca na Mszy o 11 00, zaś rocznica I Komunii w Boże Ciało 19 czerwca również na Mszy o 11 00.

7. W czerwcu, lipcu i sierpniu kancelaria czynna tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej w zakrystii kościoła. Wejście przez furtkę naprzeciw biblioteki.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
10 Niedziela Zwykła
09.06.2024
 
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie o 17 30, w niedziele na Mszy o 11 00.
 
2. Msza św. na koniec roku szkolnego w piątek 21 czerwca o 8 30. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły do modlitwy, w której dziękować będziemy Panu Bogu za łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym roku szkolnym i katechetycznym.
 
3. Odpust parafialny przenosimy na niedzielę 23 czerwca. Suma odpustowa o 11 00. Po sumie zapraszamy na piknik parafialny. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie pikniku, proszę o kontakt z proboszczem.
 
4. Dzieci komunijne zapraszam z rodzicami do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Dziewczynki zapraszam do chóru prowadzonego przez Panią Justynkę, a chłopców do grona ministranckiego.
 
5. W roku 2025 I Komunia odbędzie się 1 czerwca na Mszy o 11 00, zaś rocznica I Komunii w Boże Ciało 19 czerwca również na Mszy o 11 00.
 
6. We czwartek wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, w piątek błogosławionego Bp. Michała
Kozala męczennika.
 
7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Konarskiego l. 71 ze Strumian. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

9  Niedziela  Zwykła

02.06.2024

 

1. Dziś w naszej parafii szesnaścioro dzieci po raz pierwszy przyjmuje do swego serca Pana Jezusa pod postacią chleba. Panu Bogu w Trójcy św. Jedynemu dziękujemy za ten czas  wielkiej łaski dla dzieci, ich rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Za przygotowanie dzieci dziękujemy rodzicom, naszej katechetce Pani Agnieszce Podbielskiej, nauczycielom, wychowawcom, szanownej Pani dyrektor Annie Sadoś. Rodzicom dziękujemy również za przygotowanie kościoła i terenu wokół niego oraz za dar ołtarza. Dziękujemy Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w wymienionych pracach.  Serdecznie dziękujemy Pani Justynie, Panu Robertowi i Panu Tadziowi za próby i poprowadzenie śpiewu podczas uroczystości. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim trud podjęty dla dobra wspólnoty parafialnej.

2. Dziś zaczyna się biały tydzień. Zapraszam do udziału w codziennej modlitwie dzieci  komunijne z rodzicami. Rozpoczynamy czerwcowym o 17 30. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę 8 czerwca udamy się na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa. Zachęcam dziewczynki do zapisania się do chóru parafialnego a chłopców do służby ministranckiej.

3. Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie czerwcowe o 17 30. W niedziele na Mszy o 11 00.

4. We czwartek koniec Oktawy Bożego Ciała. Czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 18 00.

6. Ten piątek jest również I piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 17 00. Dzieci komunijne rozpoczynają praktykę I piątków miesiąca, która obok udziału w niedzielnej Mszy i w nabożeństwach roku kościelnego będzie jednym z elementów przygotowania do rocznicy Komunii św.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

8. Wszystkich ministrantów z rodzicami oraz chór parafialny z gitarami zapraszamy wspólnie z Państwem Markiem i Edytą na grilla, który odbędzie się na Regowie  w najbliższą niedzielę po Mszy o 11 00. Zapraszamy również tych, którzy  chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, ale nie wiedzą jak to zrobić.

9. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Kozłowskiego l. 69 ze Strumian. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Ciało

30.05.2024r.

 

1. Po Mszy o 11 00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Szyk procesyjny ustawia się za chwilę podczas litanii do Serca Pana Jezusa według następującej kolejności: krzyż i świece procesyjne, feretrony, ministranci i lektorzy, dzieci rocznicy I Komunii św., Najświętszy Sakrament pod baldachimem, orkiestra, wierni.

2. Uroczystość I Komunii św. w niedzielę 2 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 1 czerwca o 10 00.

3. Od tej soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie o 17 30, w niedziele na Mszy o 11 00. Zapraszam wszystkich wiernych do modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa.

4. We czwartek 6 czerwca kończy się  Oktawa Bożego Ciała. Czerwcowe połączymy  z procesją wokół kościoła.

5. W niedzielę Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Ruch Światło Życie organizuje 15 dniowe wyjazdy wakacyjne rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

 


Wszystkich Parafian i przyjaciół naszego kościoła zapraszam w tę niedzielę 23 czerwca na parafialny odpust. Suma odpustowa o 11 00. Bezpośrednio po tej Mszy piknik parafialny, na którym wiele atrakcji, m. in. muzyka na żywo... xprob