Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021 r.

1. W październiku zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiają się od  poniedziałku do soboty o 17 30. Parafialny Caritas, chór parafialny orazdzieci rocznicy I Komunii wraz   z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież bierzmowaną we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczasróżańca okazja do spowiedzi.

2. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.  Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy o 8 00. Natomiast za poleconych w wypominkach jednorazowych w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji po cmentarzu  i w dzień  zaduszny w czasie procesji w kościele. Czyste kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św.  w kościele tylko o 8 00 rano. Druga Msza św.  o godzinie 11 00 na cmentarzu.  Po tej Mszy procesja  po cmentarzu z wypominkami.

3. Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia zgromadziła kwotę 710 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Paniom z naszego Caritasu serdecznie dziękuję zaprzeprowadzenie zbiórki.

4. Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Synod Archidiecezji Warszawskiej. Z naszej parafii uczestniczy w nim dwoje delegatów. Synod zwołany został na polecenie Stolicy Apostolskiej,która w ten sposób wsłuchuje się w głos ludu Bożego z całego świata. Podobne Synody, czyli zwołania odbywają się we wszystkich Kościołach lokalnych na całym świecie.

5. Jutro dzień pracowników ochrony zdrowia. Życzmy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i pozostałym osobom Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym jak i osobistym.

6. W niedzielę 24 października rozpocznie się w Warszawie kurs lektorski. Z naszej parafii skierowane na kurs będą cztery osoby. Promocja lektorska w październiku przyszłego roku.

7. W niedzielę 24 października niedziele misyjna. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje katolickie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021 r.

1.  Dzisiaj obchodzimy 20 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Rozważamy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Budujemy żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale  ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel.

2.  We czwartek  Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy Bożego błogosławieństwa , zdrowia i wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

3. W piątek wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że  rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać  trudny czas.

4. Przez cały październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe od  poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Parafialny Caritas oraz dzieci rocznicy I Komunii wraz  z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież bierzmowaną  we wtorki i soboty.Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

5. Mieszkańcom Regowa Gągoliny serdecznie dziękuję za ofiarę w kwocie 850 zł a mieszkańcom Kask za ofiarę w kwocie 2250 zł na kostkę. Dziękuję Sołtysom: Panu Sławomirowi Łasicy i Pani Mirosławie Kuran za przeprowadzenie zbiórki.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Czyste kartki wypominkowe na stoliku.

7. Rozpoczynamy gromadzenie środków na zakup organów. Organy z jednym manuałem  to koszt ok. 6000 zł. Z dwoma manuałami to 10 000 zł. Do tego potrzebujemy szafkę za ok. 1000 zł. Przemyślenia wymaga też zakup wzmacniacza i nowych kolumn głośnikowych za ok 4000 zł. Osoby, które mogą i chcą  się w to dzieło bardziej zaangażować proszę o kontakt z proboszczem. Organy będą miały gwarancję na 5 lat. Ale znawcy mówią, że powinny spełniać swoje przez ponad 20 lat. Za tydzień pierwsza taca inwestycyjna, która  będzie przeznaczona na ten właśnie cel.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Chmiela l. 55 z Kask. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2021 r. 

1. Przez cały październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiają się od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy             I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

2. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się". Tego dnia nasz caritas przeprowadzi przed kościołem zbiórkę ofiar na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

3. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się  w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy o 8 00. Natomiast za poleconych w wypominkach jednorazowych w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny w czasie procesji po kościele. Czyste kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości podawać całe rodziny zamiast wielu imion.

4. Nasze organy mają już kilkadziesiąt lat. W ostatnim czasie kilkakrotnie wzywaliśmy do nich serwis. Mimo napraw nadal są z nimi problemy i pojawia się potrzeba zakupu nowego instrumentu.  

5. Mieszkańcom Strumian serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę w kwocie 450 zł. Szanownej Pani Sołtys Stanisławie Kazimierskiej dziękuję za przeprowadzenie zbiórki. 

6. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka, we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, we czwartek  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021 r. 

1. Zbliża się październik, w którym  szczególnie czcimy Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi. W ten piątek, wyjątkowo, proszę aby różaniec razem z Kołami Różańcowymi odmówiły też dzieci rocznicowe.

2. Od października zmieniamy nieco porządek liturgii I Piątku. Wszystkich Parafian zapraszamy na 17 30. O tej godzinie zaczniemy spowiadać. O 18 00 Eucharystia, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt oddania Sercu Jezusowemu oraz czas na adorację i modlitwę. Zachęcam, aby wieczór I piątkowy powoli stawał się w naszej Parafii czasem pogłębionej modlitwy i adoracji. Kancelaria parafialna od tej pory będzie w Pierwsze Piątki i Soboty miesiąca nieczynna. 

3. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Dotyczy ono młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej i 1 Szkoły Średniej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Kandydatów zapraszam z rodzicami od tego wtorku do czwartku 30 września włącznie w godzinach  od 18 30 - 19 00. Kandydaci ochrzczeni poza naszą parafią zabierają ze sobą metrykę chrztu.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się  w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy o 8 00. Natomiast za poleconych w wypominkach jednorazowych w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny w czasie procesji po kościele. Czyste kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości podawać całe rodziny zamiast wielu imion.

5. We środę 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia obchodzą swoje imieniny Biskupi Pomocniczy Warszawscy: Ks. Bp Rafał  Markowski  oraz Ks. Bp Michał Janocha. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. W sobotę  2  października Świętych Aniołów Stróżów.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021 r. 

1. W dniach 25-26 września odbędzie się pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Z tej okazji we wszystkich parafiach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W naszej parafii zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne w Niedzielę 26 września na Mszę o 12 00.

2. Rodziców dzieci rocznicy I Komunii św. zapraszam na spotkanie w Niedzielę  26 września po Mszy o 10 00.

3. Zbliża się październik, w którym  szczególnie czcimy Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

4. Od października zmieniamy nieco porządek liturgii I Piątku. Wszystkich Parafian zapraszamy na 17 30. O tej godzinie zaczniemy spowiadać. O 18 00 Eucharystia, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt oddania Sercu Jezusowemu oraz czas na adorację i modlitwę. Zachęcam, aby wieczór I piątkowy powoli stawał się w naszej parafii czasem pogłębionej modlitwy i adoracji. Kancelaria parafialna od tej pory będzie w I Piątki i Soboty miesiąca nieczynna.

5. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Dotyczy ono młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej i 1 Szkoły Średniej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wszystkich kandydatów zapraszam z rodzicami od wtorku 28 do czwartku 30 września włącznie w godzinach  od 18 30 - 19 00. Kandydaci ochrzczeni poza naszą parafią zabierają ze sobą metrykę chrztu.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Banaszka l. 84 z Regowa Gągoliny oraz śp. Ryszarda Handziuka l.64 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021 r.

 

1. Dzisiaj Uroczysta Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Jego opiece i wstawiennictwu u Boga polecamy nasze rodziny, naszą Parafię i Kościół w Polsce.

2. W sobotę 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

3. W dniach 25-26 września odbędzie się pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Z tej okazji we wszystkich parafiach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W naszej Parafii            w Niedzielę 26 września na Mszy o 12 00.

4.  Przed nami drugi etap prac na cmentarzu. Wątpiących w sens układania kostki zachęcam, aby udali się na te cmentarze w Żyrardowie i Grodzisku Maz. gdzie nie pomyślano w porę o utwardzeniu ścieżek i gdzie dziś nie ma żadnej ścieżki, nawet gruntowej i gdzie kondukty żałobne  zmuszone są  przechodzić po  pomnikach. Utwardzenie ścieżek jest jedynym sposobem na to, by uniknąć w przyszłości takiej sytuacji na naszym cmentarzu. W pierwszą zbiórkę na kostkę  zaangażowało się 160 rodzin  na  400 mieszkających w naszej Parafii. Osoby, które przeprowadziły pierwszą składkę bardzo proszę aby  również we wrześniu zechciały zebrać dobrowolne ofiary na ten cel.      Drugi etap prac po zakończeniu zbiórki.

5. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w Niedzielę 19 września po Mszy o 10 00.

6. Rodziców dzieci rocznicy I Komunii św. zapraszam na spotkanie w Niedzielę  26 września po Mszy o 10 00.

7. Zbliża się październik, miesiąc w którym  szczególnie czci Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty.          Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

8. W miniony czwartek zmarł Ks. Biskup Marian Duś. Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek 14 września, o godzinie 11 00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej. Pomódlmy się za zmarłego Biskupa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 września 2021 r. 

1. We wtorek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Siewnej.

2. W  niedzielę 12 września Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.  Początek transmisji telewizyjnej  o  12 00.  Dlatego przenosimy w naszej  Parafii  Mszę św.  z  godziny  12 00   na 11 00.

3.  Przed nami drugi etap prac na cmentarzu. Wątpiących w sens układania kostki zachęcam, aby udali się na te cmentarze w Żyrardowie i Grodzisku Maz. gdzie nie pomyślano w porę o utwardzeniu ścieżek i gdzie dziś nie m a żadnej ścieżki, nawet gruntowej i gdzie kondukty żałobne  zmuszone są przechodzić po  pomnikach. Utwardzenie ścieżek jest jedynym sposobem na to, by uniknąć w przyszłości takiej sytuacji na naszym cmentarzu. W pierwszą zbiórkę na kostkę  zaangażowało się 160 rodzin  na  400 mieszkających w naszej Parafii. Osoby, które przeprowadziły pierwszą składkę bardzo proszę aby  również we wrześniu zechciały zebrać dobrowolne ofiary na ten cel. Drugi etap prac po zakończeniu zbiórki.

4.  Mieszkańcom Pułapiny Nowej serdecznie dziękuję za składkę  w kwocie 2380 zł., na którą złożyła się wrześniowa składka w kwocie 1755 zł oraz wcześniejsze ofiary indywidualne złożone w kancelarii w kwocie 625 zł.

5. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w Niedzielę 19 września po Mszy o 10 00.

6. Panu Henrykowi Rutkowskiemu serdecznie dziękuję za naprawienie bramy wjazdowej na posesję parafialną. Panu Witkowi zaś za usypanie z kilku ton żwiru  podłoża w  budynku gospodarczym.

7. W sobotę 11 września odbędzie się w Niepokalanowie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Początek spotkania o 10 45.

8. W minionym tygodiu pożegnaliśmy śp. Henryka Połcia l. 90 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2021 r.

 

1. Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w Kaskach w niedzielę  29 sierpnia według następującego porządku:

12 30 - zbiórka delegacji z wieńcami przy szkole w Kaskach

12 40 - przemarsz korowodu na plac przy kościele w Kaskach

12 50 - powitanie Gości przez Wójta Gminy Baranów

13 00 - Msza święta

14 00 - ceremonia wręczenia chleba dożynkowego

15 00 - festyn dożynkowy

19 00 - zakończenie dożynek

2. Rolnikom życzymy dobrej pogody i obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

3. Do końca sierpnia kancelaria parafialna jest nieczynna.

4. Msza św. na początek roku szkolnego  w niedzielę  5 września o godz. 10 00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły. Podczas Mszy poświęcenie przyborów szkolnych.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021 r.

1. W sobotę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2. W niedzielę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów. Tego dnia wspominamy 101 rocznicę bitwy warszawskiej 20 - go roku  oraz  modlimy się za polskie wojsko w dniu jego święta.

3. Przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na rok 2022.

4. Na cmentarzu położyliśmy już około 400 m2  kostki. Szacunkowy koszt tych prac to 40 000 zł. Z czego  25 000 zł pochodziło ze zbiórki, a 15 000 zł z opłat  cmentarnych. Drugi i ostatni etap prac dopiero po przeprowadzeniu zbiórki wrześniowej. Bardzo proszę o jej przeprowadzenie. Wykonaliśmy również remont wnętrza dzwonnicy i drugiej zakrystii. Uruchomiliśmy też alarm            p. pożarowy w kościele. Serdecznie dziękuję za wykonanie tych prac Panom Januszowi Pachniakowi, Mirosławowi Pietrasowi i Ryszardowi Krajewskiemu oraz Pani Eli i Panu Witkowi za pomoc przy porządkowaniu. Panu Henrykowi Rutkowskiemu serdecznie dziękuję za naprawienie drzwi w dzwonnicy a Panu Witkowi za ich pomalowanie. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękuję tym, którzy  respektując słuszne prawa Parafii wywiązują się z opłat  za groby ziemne i murowane na naszym cmentarzu. Tym, którzy zalegają z opłatami  przypominam, że skutkiem tego zaniedbania jest utrata prawa do dysponowania miejscem pochówku a w konsekwencji przekazanie grobu innym dysponentom. Zdjęcia grobów, których dotychczasowi dysponenci zaniedbują ten obowiązek umieszczane są od kilku miesięcy na parafialnym facebooku. Wszystkich zachęcam do zapoznania się z regulaminem cmentarza, wywieszonym przy bramie wejściowej na cmentarz i na parafialnej stronie internetowej.

5. Podczas opadów deszczu w głównej zakrystii po ścianie spływa woda.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że naprawa wymagać będzie zdjęcia części poszycia dachu nad zakrystią.

6. Zbliżająca się beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego jest wydarzeniem godnym upamiętnienia. Stosowny byłby zakup i umieszczenie w prezbiterium wykonanego na płótnie portretu Prymasa Tysiąclecia. Osoby, które chciałyby zaangażować się w to dzieło proszę o kontakt z proboszczem.

7. Od 17 do 30 sierpnia kancelaria jest nieczynna. Bardzo proszę  pilne sprawy  załatwić w tym tygodniu. 

8. Nowożeńcom Marcinowi i Malwinie Szelachowskim dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasz kościół.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021 r. 

1. We środę 4 sierpnia wspominamy Św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W piątek 6 sierpnia  święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. o 18 00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W oba dni zapraszamy na 17 00.

4. Od dzisiaj możemy rezerwować  Msze św. na rok 2022. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do soboty włącznie od  18 30 do 19 00.

5. Na cmentarzu położyliśmy już około 400 m2  kostki. Szacunkowy koszt tych prac to 40 000 zł. Z czego  25 000 zł pochodziło ze zbiórki, a 15 000 zł z opłat  cmentarnych. Drugi i ostatni etap prac po przeprowadzeniu zbiórki wrześniowej. W minionym tygodniu wykonaliśmy również remont wnętrza dzwonnicy i drugiej zakrystii. Uruchomiliśmy też alarm p. pożarowy w kościele. Serdecznie dziękuję za wykonanie tych prac Panom Januszowi Pachniakowi, Mirosławowi Pietrasowi i Ryszardowi Krajewskiemu oraz Pani Eli i Panu Witkowi za pomoc przy porządkowaniu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękuję tym, którzy  wywiązują się z opłat  20 letnich za groby ziemne i murowane na naszym cmentarzu. Dzięki  pracy, modlitwie i ofierze Was wszystkich trwanie i rozwój Parafii są zapewnione.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Jesionowską l. 67 z Kask   i śp. Stanisława Kaczmarka l.76 z Pułapiny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r

 1. Dzisiaj,  po każdej Mszy błogosławieństwo kierowców i  pojazdów.

 2. Niedziela 1 sierpnia rozpoczyna miesiąc, w którym wspominamy wiele  ważnych dla   Polski dat historycznych w tym rocznicę wybuchu powstania  warszawskiego. Tradycyjnie

     zachęcamy do wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.

 3.  Od najbliższej niedzieli będzie można rezerwować intencje Mszy św. na rok 2022.

 4.  Gospodarzom życzymy dobrej pogody i  obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Magierskiego l. 84 z Pruszkowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021r.   

1. Na żniwa życzymy gospodarzom  dobrej pogody i  obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

2. Przebywających w naszej Parafii na wakacjach serdecznie witamy i zachęcamy do udziału wniedzielnej liturgii. Msza św. odprawia się u nas o godzinie 8 00, 10 00 i 12 00.

3. Intencje Mszy św. na Rok Pański 2022  będzie można rezerwować od niedzieli 1 sierpnia tego roku.

4. Trwa układanie kostki na cmentarzu. Proszę o zachowanie ostrożności.

5. W  tym  tygodniu   kancelaria parafialna jest nieczynna.

6. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021r. 

1. Na żniwa życzymy gospodarzom  dobrej pogody i  obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakłochleba powszedniego.

2. Przebywających w naszej Parafii na wakacjach serdecznie witamy i zachęcamy do udziału wniedzielnej liturgii. Msza św. odprawia się u nas o godzinie 8 00, 10 00 i 12 00.

3. Nowa książka intencji na Rok Pański 2022 gotowa będzie na niedzielę 1  sierpnia. 

4. Trwa układanie kostki na cmentarzu. Proszę o zachowanie ostrożności.

5. Za tydzień w niedzielę 18 lipca taca na cele inwestycyjne w Parafii.

6. Przez najbliższe dwa  tygodnie  kancelaria parafialna jest nieczynna.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

06  lipca 2021 r. 

1. Na nadchodzące żniwa życzymy gospodarzom  dobrej pogody i  obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. 

2. Przebywających w naszej Parafii na wakacjach serdecznie witamy i zachęcamy do udziału w niedzielnej liturgii. Niedzielna Msza św. odprawia się u nas o godzinie 8 00, 10 00 i 12 00. 

3. Nowa książka intencji na Rok Pański 2022 gotowa będzie na koniec  sierpnia.

4. Bardzo proszę, aby pilne sprawy kancelaryjne załatwić w tym tygodniu. 

5. Od 13 do 24  lipca włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Na cmentarzu trwają prace przy układaniu kostki. Proszę zachować ostrożność.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Kwiatkowskiego l. 68 z Kask. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela zwykła

27.06.2021 

1. Opiece św. Apostołów Piotra i Pawła polecam w dniu parafialnego odpustu wszystkich Parafian i Gości szczególnie dzieci, które w tym roku  po raz pierwszy przyjęły do swych serc Pana Jezusa, ich rodziców, rodzeństwo, chrzestnych. Rodziców i dzieci gorąco zachęcam do  aktywnego udziału  w życiu Parafii. Dziewczynki zachęcam do zapisania się do scholki Pani Mariolki.  Bardzo proszę rodziców o pomoc w dotarciu dzieci  do kościoła. Na wychowanie religijne dzieci warto spojrzeć w szerszym horyzoncie czasowym i zapytać o to jakiej przyszłości dla nich chcemy.  Jeśli chcemy pomóc im, aby życie ich było  oparte na wartościach, to właśnie teraz jest ku temu niepowtarzalna sposobność.

2.  Ojcu Ireneuszowi Klimczykowi serdecznie dziękujemy za dzisiejsze słowo skierowane do Parafian. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia  i wszelkiej pomyślności.

3. Dobiegł końca rok szkolny. Dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzę udanych wakacji. Zachęcam do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pamiętajmy, że jesteśmy chrześcijanami i że to zobowiązuje do dawania dobrego świadectwa także na wakacjach. 

4. We środę 30 czerwca około godziny 10 00 przechodzić będzie przez naszą Parafię, jak co roku,  pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa. Polecam jej uczestników Waszej, drodzy Parafianie, niezawodnej gościnności.

5. Na początku  wakacji  warto skorzystać z sakramentu pokuty zwłaszcza, że najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Okazja do  spowiedzi świętej od godz. 17 00. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W sobotę również zapraszamy na godzinę 17 00.

6. W sobotę  obchodzimy  święto św. Tomasza apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

7. Książka intencji na nowy Rok Pański 2022 gotowa będzie na  koniec sierpnia.

8. Nowożeńcom dnia wczorajszego Piotrowi i Monice Kozak oraz Kamilowi i Paulinie Antuszewicz dziękujemy za kwiaty, które ozdabiają nasze prezbiterium.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

12 Niedziela zwykła

20.06.2021

 

1. Dziś po Mszy o 10 00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.

2. We czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 

3. Odpust parafialny św. Apostołów Piotra i Pawła za tydzień w niedzielę 27 czerwca. Kazanie odpustowe wygłosi na Mszy o 12 00  O. Ireneusz Klimczyk z Niepokalanowa. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

4. Podczas Mszy św. odpustowej  z godziny 12 00 modlić się też będziemy na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników naszej szkoły.

5. We środę  30 czerwca około godziny 10 00 przechodzić będzie przez naszą Parafię, jak co roku,  pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa. Polecam jej uczestników Waszej, drodzy Parafianie, gościnności. 

6. Nowa książka intencji na Rok Pański 2022 gotowa będzie na  koniec sierpnia.

7. Trwają prace przy układaniu kostki na cmentarzu. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Buszyc za ofiarę w kwocie  4670 zł. Dziękuję również Panom Zbigniewowi Florczakowi i Marianowi Konarskiemu za przeprowadzenie zbiórki. Całkowita suma  zbiórki na kostkę  wyniosła 25 095 zł. Bóg zapłać.

8. Ubiegłotygodniowa zbiórka dla Mariusza Sosińskiego przyniosła 2900 zł. W imieniu Państwa Sosińskich serdecznie dziękuję Caritasowi za zorganizowanie zbiórki a Parafianom za hojność. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Zielińską l. 74 z Kask. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela  Zwykła

13.06.2021 

1. Trwa miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę.

3. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy układaniu kostki na cmentarzu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

4. Zapraszam dzieci I Komunijne i ich rodziców do udziału w niedzielnej Mszy św. o 10 00. Chłopców zapraszam do służby przy ołtarzu. Dziewczynki do śpiewu w scholce Pani Mariolki.

5. Młodzież z obecnych klas siódmych i ósmych zapraszam za tydzień n a Mszę o 10 00 i na spotkanie po Mszy. Rozpoczniemy w ten sposób przygotowanie do bierzmowania. Samo bierzmowanie planujemy na maj przyszłego roku.

6. Odpust parafialny św. Apostołów Piotra i Pawła przenosimy na niedzielę 27 czerwca. Kazanie odpustowe wygłosi na Mszy o 12 00  O. Ireneusz Klimczyk z Niepokalanowa.

7. Parafialny zespół Caritas przeprowadzi dzisiaj po każdej Mszy zbiórkę do puszek. Środki przekazane będą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Mariusza 

   Sosińskiego. xprob

 

Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela  Zwykła

06.06.2021

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. Od jutra rozpoczyna się w naszej Parafii biały tydzień. Serdecznie zapraszam do udziału w codziennej modlitwie wszystkie dzieci I Komunijne i ich rodziców. Rozpoczynamy nabożeństwem czerwcowym o 17 30. Kończymy błogosławieństwem podczas wieczornej Mszy św. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę 12 czerwca udamy się na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa. Zachęcam dziewczynki I Komunijne do zapisania się do scholki Pani Mariolki. Chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Wystarczy zgłosić się do Pania Marioli i do księdza proboszcza.

3. Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za tradycyjny dar ołtarza, którym w tym roku są dwie bezdotykowe kropielnice wiszące na kościele. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele oraz dekorację świątyni. Dziękuję Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w tym sprzątaniu i dekorowaniu. Serdecznie dziękuję również Pani Marioli i Pani Agnieszce oraz Panu Tadziowi za próby śpiewu i przygotowanie dzieci komunijnych  do ich uroczystości.

4. Najbliższy czwartek kończy Oktawę Bożego Ciała. Czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę 12 czerwca  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają wspólnotę parafialną w Kaskach. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Wszystko, w co inwestujemy nasz czas i środki, pozostaje już na zawsze w Parafii i będzie przekazane następnym pokoleniom.

8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Żyrardowie - Filia w Kaskach zaprasza chętnych do zapisywania się do Szkoły Muzycznej w Kaskach. Zapisy do 10 czerwca.

9. Parafialny zespół Caritas przeprowadzi 13 czerwca po każdej Mszy zbiórkę do puszek. Środki przekazane będą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Mariusza

   Sosińskiego. xprob

 
    Ogłoszenia duszpasterskie
    Boże Ciało
    03.06.2021
 
1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała. W szczególny sposób dziękuję Tym, którzy przygotowali ołtarze. Dziękuję Pani Leokadii Gierwatowskiej z Synami i 
    Panu Grzegorzowi Kaczmarkowi z rodziną, rodzinie Państwa Kuźniewskich za przygotowanie pierwszego ołtarza. Siostrom Bodych i Państwu Zielińskim z Kask za przygotowanie
    drugiego ołtarza. Druhnom i Druhom z OSP Kaski z Panią Prezes Krystyną Krzemińską na czele za przygotowanie trzeciego ołtarza. Pani Grażynie Tober wraz ze Stowarzyszeniem na
    Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Seniorom za przygotowanie czwartego ołtarza. Państwu Jolancie i Markowi Sulikom dziękuję za trud w przygotowywaniu ołtarzy w ciągu minionych
    trzydziestu lat. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi ich pracę i poświęcenie dla dobra wspólnoty parafialnej. Dziękuję asyście procesyjnej, Panu Tadeuszowi, Panu Jarkowi, Pani Eli,
    ministrantom, lektorom, dzieciom rocznicy I Komunii, orkiestrze, strażakom i policji. Dziękuję za udekorowanie domostw w całej Parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
 
2. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Od 17 00 spowiedź dzieci I Komunijnych i ich najbliższych.
 
3. W sobotę zapraszamy na 17 00 na nabożeństwo I Soboty miesiąca.
 
4. We czwartek 10 czerwca kończy się Oktawa Bożego Ciała. Czerwcowe połączymy z procesją wokół kościoła.
 
5. Państwowa Szkoła Muzyczna w Żyrardowie - Filia w Kaskach zaprasza wszystkich chętnych do zapisywania się do Szkoły Muzycznej w Kaskach. Zgłoszenia do 10.06.2021r. na adres
    e-mail: sekretariat@psmzyrardow.art.pl. Absolwentów Szkoły serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego.

Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

 

1. Zapraszam na czerwcowe, które odprawiać się będzie w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 17 30. W niedzielę na kolejnych Mszach. Za tydzień na Mszy o  12 00.

2. We czwartek 3 czerwca Boże Ciało. Msza św. o 8 00 i 10 00. Po Mszy o 10 00 procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o ich przygotowanie według tradycyjnego porządku. Zapraszam asystę procesyjną, ministrantów, lektorów, dzieci rocznicy I Komunii w strojach komunijnych, strażaków, orkiestrę. Na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego proszę o udekorowanie domostw w całej Parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn: „Ciebie Boga wysławiamy”. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym przyznaniem się do Chrystusa i jest naszą odpowiedzią na wezwanie Jezusa wyrażone w słowach: "Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".           

3. Spowiedź  Dzieci I  Komunijnychi ich najbliższych w piątek 4 czerwca o 17 00.

4. W piątek 4 czerwca  obchodzimy również 33 rocznicę konsekracji biskupiej Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego. Pamiętajmy o Księdzu Kardynale w naszej modlitwie.

5. I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

6. W czwartek kończący Oktawę Bożego Ciała, tj. 10 czerwca  czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła.

7. Odpust św. Antoniego i Matki Boskiej Kaskiej w naszej Parafii w niedzielę  13 czerwca. Suma odpustowa o godzinie 12 00.

8. Trwa składka na kostkę na cmentarzu. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Kask za ofiarę ze zbiórki w kwocie 1870 zł oraz za  ofiary przekazane osobiście lub na konto parafialne w kwocie 3200 zł. Dziękuję mieszkańcom sołectwa Kaski Budki za ofiarę w kwocie 1925 zł. Dziękuję również wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację zbiórki. Prace rozpoczną się w tym tygodniu i uwzględniać będą zgłoszone uwagi.

9. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele. Dziękuję Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w tym sprzątaniu. Obu Panom dziękuję też za prace porządkowe na cmentarzu. Dziękuję Państwu Nowakom za użyczenie sprzętu ciężkiego do prac na terenie parafialnym i na cmentarzu.

10. Serdecznie dziękuję również Pani Marioli i Pani Agnieszce za próby śpiewu i przygotowanie dzieci Komunijnych i rocznicowych do ich uroczystości.

11. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie Filia w Kaskach, ogłasza rekrutację do szkoły. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia

     10.06.2021r. ( czwartek ) na adres e-mail: sekretariat@psmzyrardow.art.pl Więcej informacji pod numerami telefonów: 725 306 080 lub 728 341 811

Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021

1. Dzisiejsze Zielone Świątki  kończą okres Wielkanocy. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do przyszłej Niedzieli mamy czas na wypełnienie przykazania kościelnego nakazującego spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszam na Eucharystię o godzinie 18 00.

3.  We środę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię o godzinie 18 00, podczas której  będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i dłonie, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.  Zapraszam na Eucharystię o godzinie 18 00.

5. W piątek 28 maja przypada 40 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Beatyfikacja Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się w Warszawie 12 września tego roku.

6. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 30 maja o 10 00.  I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

7. Spowiedź dla Dzieci rocznicowych i ich najbliższych w sobotę 29 maja o 10 00. Spowiedź dla Dzieci I  Komunijnychi ich najbliższych w piątek 4 czerwca o 17 00.

8. Boże Ciało przypada w tym roku 3 czerwca. Do udziału w procesji w strojach komunijnych zapraszamy Dzieci z rocznicy I Komunii św.

9. Trwa zbiórka ofiar na kostkę na cmentarzu.  Mieszkańcom Strumian serdecznie dziękuję za ofiarę w kwocie 2100 zł.,  mieszkańcom Kask ul. Środkowej za ofiarę w kwocie 2370 zł., mieszkańcom Osin za ofiarę w kwocie 3610 zł, mieszkańcom Regowa Gongoliny za ofiarę w kwocie 5350 zł. złożoną na ten cel. Bóg zapłać. Prace rozpoczniemy zaraz po zakończeniu zbiórki uwzględniając zgłoszone spostrzeżenia.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16.05.2021

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku  do soboty o godz. 17 30 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii.  W niedziele  23 maja majowe odprawiać się będzie podczas Mszy św. o  12 00.

2. W  niedzielę 23  maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości  przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego połączoną z majowym.

3. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 30 maja o 10 00.  I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

4. Spowiedź dla Dzieci rocznicowych i ich najbliższych w sobotę 29 maja o 10 00. Spowiedź dla Dzieci I  Komunijnychi ich najbliższych w piątek 4 czerwca o 17 00.

5. Boże Ciało przypada w tym roku 3 czerwca. Do udziału w procesji w strojach komunijnych zapraszamy Dzieci z rocznicy I Komunii św.

6. Trwa zbiórka ofiar na kostkę na cmentarzu. W większości wsi przeprowadzają ją Sołtysowie przy okazji  majowego poboru podatku. Mieszkańcom Strumian sedecznie dziękuję za ofiarę w kwocie 2100 zł. złożoną na ten cel.  Więcej informacji na stronie www.parafiakaski.pl w zakładce inwestycje.

7. Na kościele zostały zamontowane bezdotykowe kropielnice. Są one darem Rodziców Dzieci  I Komunijnych. Za ten dar serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że znak krzyża uczyniony wodą święconą jest egzorcyzmem, który gładzi grzechy lekkie.

8. Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Łasicę l. 94 z Granicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 

09.05.2021

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku  do soboty o godz. 17 30 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii. W niedzielę  16  majowe odprawiać się będzie podczas Mszy  o  8 00.

2. We czwartek 13 maja  wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 40 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.  Na wieczornej Eucharystii dziękować będziemy za ocalenie naszego Wielkiego Rodaka  i  zawierzać Maryi nasze  nasze osobiste sprawy.

3. W piątek 14 maja czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

5. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 30 maja o 10 00.  I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

6. Boże Ciało przypada w tym roku 3 czerwca. Do udziału w procesji w strojach komunijnych zapraszamy Dzieci z rocznicy I Komunii św.

7. Na dniach odbędzie się zbiórka ofiar na kostkę na cmentarzu. We wszystkich wsiach przeprowadzą ją Sołtysowie przy okazji  majowego poboru podatku. Mieszkańcom Wyczółek serdecznie dziękuję za ofiarę w kwocie 2100 zł. złożoną na ten cel.

8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne Parafii.

9. Na kościele zostały zamontowane bezdotykowe kropielnice. Są one darem Rodziców Dzieci  I Komunijnych. Za ten dar serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że znak krzyża uczyniony wodą święconą jest egzorcyzmem, który gładzi grzechy lekkie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Gadzińską l. 98 z Regowa.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 

02.05.2021 

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku  do soboty o godz. 17 30 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii. W niedzielę  9 maja majowe odprawiać się będzie podczas Mszy św. o 10 00.

2. Dziś obchodzimy dzień polonii i flagi narodowej. Jutro wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 r. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

3. W I piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości,  za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie     i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Tego dnia zachęcamy do  przystąpienia do spowiedzi świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi od  17 00.

4. Bardzo proszę, aby rodziny, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniły pomniki na grobach znajdujących się na naszym cmentarzu zechciały wykonać zdjęcie tych pomników i przesłać je na adres: parakaski@gmail.com z podanie numeru grobu i nazwisk osób w nim pochowanych. Zdjęcia zostaną zamieszczone w systemie cmentarza na portalu Memoria24. Zdjęcia powinny być wykonane w taki sposób, aby dało się odczytać nazwiska pochowanych i zobaczyć fragmenty sąsiednich pomników.

5. Na stronie parafialnej www.parafiakaski.pl uruchomiliśmy zakładkę inwestycje oraz zakładkę ofiara dla parafii, przez którą możemy w uproszczony sposób, w tym przez blika, złożyć ofiarę dla parafii.

6. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 30 maja o 10 00.  I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

7. Boże Ciało przypada w tym roku 3 czerwca. Do udziału w procesji w strojach komunijnych zapraszamy Dzieci z rocznicy I Komunii św.

8. Wykonałem telefony do Sołtysów w naszej Parafii. Potwierdzili oni gotowość do przeprowadzenia zbiórki ofiar na kostkę na cmentarzu podczas majowego poboru podatku. O przeprowadzenie zbiórki w Buszycach poprosiłem Pana Zbigniewa Florczaka. Pan Zbigniew zgodził się i już sam poprosi jeszcze kogoś o pomoc w zbiórce.

9. W tym tygodniu przypadają kolejne święta: w środę 6 maja obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Bogdana Gadzińskiego l. 69 z Regowa, śp. Wiesławę Jagaś l. 68 z Kask i śp. Zenonę Wołowczyk - Puchałę l.53 z Warszawy. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

 

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
25.04.2021
 
1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Przez cały tydzień prosić będziemy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
 
2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W szczególny sposób czcimy Matkę Najświętszą. Nabożeństwo I soboty o 17 00.
 
3. Od soboty rozpoczynamy również nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej Parafii. Majowe w niedziele na kolejnych Mszach zaczynając od 12 00. W pozostałe dni o 17 30.
 
4. W niedzielę 2 maja obchodzimy  Dzień Polonii i Flagi Narodowej. Nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 
5. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 30 maja o 10 00. I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.
 
6. Boże Ciało przypada w tym roku 3 czerwca. Do udziału w procesji w strojach komunijnych zapraszamy Dzieci z rocznicy I Komunii św.
 
7. Na stronie parafialnej www.parafiakaski.pl uruchomiliśmy zakładkę "inwestycje". Zachęcamy do zapoznania się.
 
8. Wykonałem telefony do Sołtysów w naszej Parafii. Potwierdzili oni gotowość do przeprowadzenia zbiórki ofiar na kostkę na cmentarzu podczas majowego poboru podatku.
 
9. Dziękuję za kolejne ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu na kostkę na cmentarzu, w tym na konto parafialne w kwocie 700 zł. Wkrótce będzie można przekazać ofiarę dla Parafii za pośrednictwem parafialnej strony internetowej.
 
10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Bagińskiego l. 91 z Kask. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Ogłoszenia duszpasterskie

III  Niedziela  Wielkanocna

18.04.2021


1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do  sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Na kostkę na cmentarzu wpłynęło od  indywidualnych ofiarodawców   2700 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary. Przypominam jednak, że koszt całej inwestycji wynosi około 90 000 zł i że bez zbiórek po wsiach nie poradzimy sobie. Do wszystkich Sołtysów wykonam w tym tygodniu telefon z prośbą o przeprowadzenie zbiórki w maju przy okazji zbierania podatku.

3.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

4. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital i przebywa na rehabilitacji poudarowej.  Pamiętajmy o Nim w naszych prywatnych modlitwach.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Stegienko l. 86 z Osin, śp. Wiesławę Chmielecką l. 86 z Sochaczewa, śp. Jadwigę Gontarczyk l. 81 z Osin. Wieczny odpoczynek racz im

    dać Panie...

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

11.04.2021 

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj  obchodzimy też patronalne święto Caritas. Otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej Parafii.

3. Jak już informowaliśmy kostką została wyłożona pierwsza alejka na naszym cmentarzu. Położenie kostki na pozostałych alejkach  zależy jedynie od powodzenia zbiórek po wsiach na ten cel. Zachęcam wszystkich do zaangażowania.

4. Przyszła niedziela to niedziela biblijna. Weźmy do ręki Pismo, w którym zwraca się do nas Bóg.

5. Z listu Arcybiskupa Warszawy na Wielkanoc 2021r.:

Drodzy diecezjanie, kapłani, siostry, bracia i wierni świeccy!
Trwajmy razem na modlitwie przy Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym i na dawaniu świadectwa o tym, co się wydarzyło w Jerozolimie w dniu Paschy.
Módlmy się za Kościół warszawski we wszystkich wspólnotach, za chorych i zmarłych w ostatnich miesiącach, za rodziny, które utraciły najbliższych. Módlmy się za rodziny i o powołania do życia rodzinnego, kapłańskiego i zakonnego. Módlmy się o ustanie pandemii i o siłę do wytrwania w miłości na te trudne czasy.
Wszystkim życzę błogosławionych świąt wielkanocnych i z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

Módlmy się za Ks. Kardynała o Jego rychły powrót do zdrowia. Pod Twoją obronę...

 

 

 

OOgłoszenia duszpasterskie

 Wielkanoc

04.04.2021

1.  Zmartwychwstanie Chrystusa niech na nowo napełni nasze serca nadzieją i wiarą w zwycięstwo Życia nad śmiercią i Dobra nad złem. Wszystkim życzę  błogosławionych Świąt.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą i ofiarą do przygotowania kościoła na Święta. Dziękuję Pani Katarzynie Wróblewskiej z rodziną za piękny Grób Pański. Dziękuję Panu Jarosławowi, Pani Magdzie, Pani Elżbiecie, Panu Witoldowi. Dziękuję tym, którzy uświetnili Liturgię, tj. Panu Tadeuszowi, Pani Marioli i Pani Justynie Rutkowskiej za piękną grę i śpiew chóru parafialnego oraz parafialnej scholi. Dziękuję obu Panom Włodzimierzom i wszystkim ministrantom  za piękną służbę,  piękne czytania, adorację Grobu Pańskiego i rozprowadzanie wody święconej. Wam kochani wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę i ofiarę na potrzeby Parafii w tym na kwiaty.  Za ofiary na kwiaty dziękuję także Mieszkańcom Strumian oraz kilku  osobom, które ofiarę  przekazały przelewem na rachunek Parafii.

3. Oddział Caritas Kaski składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji zakupu świec wielkanocnych i dekoracji świątecznych oraz za dary rzeczowe. Wszystkie one zostały rozprowadzone w postaci paczek wielkanocnych wśród 14 rodzin w naszej Parafii. Ze swojej strony serdecznie dziękuję wszystkim członkom parafialnego oddziału Caritas za osobiste zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Dziękuje również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób odpowiedzieli na apel Caritas Kaski. Nie ma chyba większego świadectwa żywej wiary jak właśnie takie.

4. W poniedziałek Wielkanocny Msza św. Według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.

5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Podczas Mszy o  12 00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Figurę l. 58 z Baranowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

28.03.2021

1. W bezprecedensowych okolicznościach w jakich przychodzi nam spędzać Święta Wielkanocne sprawą najważniejszą jest umocnienie naszej wiary i bliskości z Chrystusem i Jego Kościołem oraz z bliźnimi. Zachęcam wszystkich Parafian do modlitwy, do wspierania osób chorych i słabszych mieszkających w pobliżu. Wszystkich zapewniam o swojej modlitwie i o taką wzajemnie proszę.

2. Zakończyliśmy układanie kostki w pierwszej alejce i przy bramie wjazdowej  naszego cmentarza. Ustalony jest plan dalszego działania. Jesteśmy w stanie zakończyć tę inwestycję do wakacji. Powodzenie zależy jedynie od tego, czy zdołamy w odpowiednio krótkim czasie zgromadzić potrzebne środki. Nie możemy ani dostawców materiałów, ani wykonawców robót trzymać  w niepewności. Zachęcam do organizowania przez sołtysów zbiórki po wsiach na ten cel. Mogą tę zbiórkę poprowadzić  również inne osoby, zwłaszcza te, które robiły to w minionych latach. Przypomnę, że szacunkowy koszt wynosi około 90 000 zł. Rozłożony na 400 gospodarstw domowych w naszej Parafii wynosi 225 zł. na jedno gospodarstwo - przy optymistycznym założeniu, że wszyscy zechcą się zaangażować. Zbiórki powinny się  rozpocząć już teraz,  a zakończyć  do końca kwietnia. Bardzo proszę o dotrzymanie tego terminu. Dziękuję za indywidualne ofiary złożone już przez kilka rodzin, w tym za dwa przelewy na sumę 600 zł.  Dziękuję również za  ofiary od Żywego Różańca i od osób indywidualnych na kwiaty do grobu Pańskiego.

3.  Na wypełnienie obowiązku przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym mamy czas do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 30 maja. 

4. Parafialny oddział Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Do kosza przy wyjściu z kościoła możemy również składać trwałe produkty żywnościowe i środki czystości, które Caritas rozprowadzi wśród potrzebujących.

5. Do chorych udam się w Wielki Wtorek 30 marca od godziny 10 00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

6. Spowiedź od poniedziałku do środy Wielkiego Tygodnia  przed  Mszą  wieczorną z 18 00.

7. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia o godzinie 10 00 w katedrze warszawskiej Msza Krzyżma. Biskup pobłogosławi na niej oleje święte, których używać będziemy w tym roku do chrztów oraz do namaszczania chorych i umierających. W naszym kościele Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18 00.    

8. Wielki Piątek to pamiątka  Męki Pańskiej. Jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o 18 00. Podczas liturgii adoracja krzyża. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków.

9. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na zewnątrz  kościoła od 8 00 do 12 00.   W tym czasie okazja do spowiedzi w kościele. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w małych buteleczkach. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 18 00. Zabieramy na nią świece, które zapalimy podczas odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Druga i ostatnia Msza o 11 00.  W poniedziałek Wielkanocny Msza św. według porządku niedzielnego.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Milczarek l.85 z Pułapiny Starej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021r.

 

1. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy oraz jutro i we wtorek na Mszach o 9 00 i 18 00. Osobnych rekolekcji  szkolnych nie będzie. Dzieci i młodzież z naszej Szkoły zapraszam do udziału w rekolekcjach parafialnych.  Spowiedź przed każdą Mszą św. przez całe rekolekcje.

2. Parafialny Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Do kosza przy wyjściu z kościoła możemy również składać trwałe produkty żywnościowe i środki czystości, które Caritas rozprowadzi wśród potrzebujących w naszej Parafii.

3. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w ostatni piątek Wielkiego Postu o 17 30, a na gorzkie żale w niedzielę o 1130. 

4. W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do środy włącznie przed każdą Mszą wieczorną oraz w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów  od godziny 8 00 do       12 00. Podczas święcenia pokarmów ministranci rozprowadzać będą wodę święconą.

5. Taca inwestycyjna w marcu przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wyjątkowo przenosimy ją na niedzielę Palmową 28 marca. Rodzinom, które złożyły indywidualną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego składam serdeczne podziękowanie. Ofiary możemy też składać do puszki wiszącej na kościele.

6. Do chorych udam się w Wielki Wtorek 30 marca od godziny 10 00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

7. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18 00. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 00. Liturgia Wielkiej Soboty o 18 00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów tylko w kościele od 8 00 do 12 00. W tym czasie również okazja do spowiedzi. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Druga i ostatnia  Msza św. o godz. 11 00.  W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego.

8. Dobiega końca układanie kostki na pierwszej alejce naszego cmentarza.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Izak l. 90 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie....

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021

 

1. Rekolekcje wielkopostne za tydzień w niedzielę 21 marca. Poprowadzi je O. Grzegorz Klimczyk dyrektor Radia Niepokalanów. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy niedzielnej oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o 9 00 i 18 00. Osobnych rekolekcji  szkolnych nie będzie. Dzieci i młodzież z naszej Szkoły zapraszam do udziału w rekolekcjach parafialnych. Dzieci I Komunijne i rocznicowe zapraszam w niedzielę na 10 00. Spowiedź przed każdą Mszą św. przez całe rekolekcje.

2. Zapraszam w piątek na drodze krzyżową o 1730 i w niedzielę na Gorzkich Żale o 1130.  Za  udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Parafialny oddział Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Świece zakupiono po 12 zł. Z tego co dołożymy do tej sumy jako dobrowolną ofiarę Caritas ufunduje paczki dla potrzebujących w naszej Parafii. Do kosza przy wyjściu możemy również składać trwałe produkty żywnościowe i środki czystości, które Caritas rozprowadzi wśród potrzebującyc      

4. W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do środy włącznie przed każdą Mszą wieczorną oraz w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Święcenie pokarmów tylko w kościele od 8 00 do 12 00. Ministranci będą w tym dniu rozprowadzać  wodę święconą.

5. Taca inwestycyjna w marcu przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wyjątkowo przenosimy ją na niedzielę Palmową 28 marca. Rodzinom, które już złożyły indywidualną ofiarę na ten cel składam serdeczne podziękowanie. Ofiary możemy też składać do puszki na kościele.

6. Do chorych udam się w Wielki Wtorek 30 marca od godziny 10 00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

7. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 1800. Liturgia Wielkiej Soboty o 1800.W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Druga i ostatnia  Msza św. o godz. 11 00

8. W ostatnim czasie wykonaliśmy instalację alarmową kościoła, oświetlenie terenu kościelnego, podświetlenie krzyża. Doprowadziliśmy silę do dzwonnicy. Uruchomiliśmy elektroniczne dzwony, położyliśmy na stropie domu parafialnego drewnianą podłogę.  Wkrótce rozpoczniemy układanie kostki  w głównej alejce naprzeciwko bramy wjazdowej cmentarza.  Kolejne alejki układać będziemy w takim tempie, w jakim wpływać będą ofiary na ten cel. Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 90000 zł.  Na jedną rodzinę w naszej Parafii przypada około 225 zł. Do przemyślenia pozostawiam Wam, drodzy Parafianie, możliwość powrotu do zbiórek po wsiach na ten cel. Ale decyzję w tej sprawie i  organizację takich zbiórek pozostawiam Wam. Bez zbiórek nie damy rady. Dziękuję za ofiary składane na tacę i za te przekazywane w kancelarii lub bezpośrednio na rachunek parafialny. Ofiarność ta świadczy o Waszej odpowiedzialności i o Waszej wierze, zgodnie z przysłowiem: jaka wiara, taka i ofiara. Osobom zaskoczonym  tempem  moich działań wyjaśniam, że ze względu na zmniejszającą się od lat liczbę mieszkańców naszej Parafii to, co zrobimy teraz będzie musiało wystarczyć na wiele lat. To, czego nie zrobimy teraz, możemy już nie zrobić nigdy. Wszystkich zachęcam do zaangażowania. Razem  pokonamy  trudności i przekażemy następnym pokoleniom tętniącą życiem Parafię.

9. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna  będzie nieczynna.

 

Ogłoszenia   duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

07.03.2021 

1. Przez cały Wielki Post zapraszam w  niedziele na 11 30 na Gorzkie Żale. W każdy piątek  o 17 30 na drogę krzyżową.

2. Zespół Caritas rozprowadza  świece wielkanocne: paschaliki w cenie 12 zł,  jajka   w cenie 15 zł. Zachęcamy też do przekazywania 1% z rozliczenia podatkowego dla Mariusza Sosińskiego. Ulotki z numerem KRS znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. Doroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 21 marca. Poprowadzi je O. Grzegorz Klimczyk dyrektor Radia Niepokalanów. 

4. W ostatnim czasie wykonaliśmy instalację alarmową kościoła, oświetlenie terenu kościelnego, podświetlenie krzyża. Doprowadziliśmy silę do dzwonnicy. Uruchomiliśmy elektroniczne dzwony. W międzyczasie położyliśmy na stropie domu parafialnego płyty osb zabezpieczając ten strop przed przemarzaniem.  Powstała w ten sposób podłoga potrzebna będzie w przyszłości przy wymianie dachu. Wkrótce, gdy tylko pozwoli na to  pogoda, rozpoczniemy układanie kostki na cmentarzu. Na początek położymy ją w głównej alejce naprzeciwko bramy wjazdowej. Na ten pierwszy krótki odcinek mamy już w budżecie parafialnym potrzebne środki. Kolejne alejki układać będziemy w takim tempie, w jakim wpływać będą ofiary na ten cel. Ze wstępnych pomiarów wynika, że całkowita długość wszystkich alejek wynosi około 600 metrów. Przy szerokości alejki rzędu 1.5 metra całkowita powierzchnia alejek do wyłożenia kostką to około 900 metrów2. Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 90000 zł. W naszej Parafii mieszka 400 rodzin. Na jedną rodzinę  przypada więc około 225 zł. Do przemyślenia pozostawiam Wam, drodzy Parafianie, możliwość powrotu do zbiórek po wsiach na ten cel. Ale decyzję w tej sprawie i ewentualną organizację takich zbiórek pozostawiam Wam. Serdecznie  dziękuję przy tej okazji za wszelkie ofiary, które składacie, Drodzy Parafianie, na rzecz swojej Parafii. Dziękuję za ofiary składane na tacę i za te przekazywane w kancelarii lub bezpośrednio na rachunek parafialny. Ofiarność ta świadczy o Waszej odpowiedzialności i o Waszej wierze, zgodnie z przysłowiem: jaka wiara, taka i ofiara. Dziękuję  rodzinom, które zgłaszają się do kancelarii parafialnej aby regulować status opiekuna grobu na cmentarzu. Jak we wszystkich Parafiach, tak i w naszej ofiary związane z cmentarzem stanowią ważny element budżetu parafialnego. Przypomnę, że od kilku miesięcy na parafialnej stronie internetowej parafiakaski.pl działa wyszukiwarka osób pochowanych na naszym cmentarzu. Dodatkowo od dwóch miesięcy  umieszczam na parafialnym facebooku zdjęcia grobów pozbawionych opiekunów / dysponentów.  Osobom zdziwionym  tempem  moich działań wyjaśniam, że walczymy teraz o samo przetrwanie Parafii. Gdy czcigodny ks. Mirosław Grędziński obejmował Parafię w roku 1974 liczba jej mieszkańców  przekraczała 4000. Dziś wynosi 1300 osób. Po wykupie gruntów pod CPK spadnie poniżej 1000. Dochodzi do tego zmniejszona na skutek pandemii frekwencja niedzielna. W efekcie to, co zrobimy teraz będzie musiało wystarczyć na wiele lat. To, czego nie zrobimy teraz, możemy już nie zrobić nigdy. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które wspierają mnie swoją modlitwą, ofiarą, poświęconym parafialnym sprawom czasem. Bez Was moi Drodzy nie miało by to wszystko sensu. Wszystkich zachęcam do zaangażowania.  Razem  pokonamy trudności i przekażemy następnym pokoleniom tętniącą życiem Parafię .

Ogłoszenia  duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 

28.02.2021r.

1. W Wielkim Poście zanurzamy się w atmosferę, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie czas łaski płynącej ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdy dzień zaczynajmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu i z ufną miłością miłosierną, objawioną przez Chrystusa. Ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas na drodze wiary i powołania. Krzyż Chrystusa jest znakiem naszej tożsamości. Znakiem życia, Zmartwychwstania oraz wieczności.
Dlatego wybierając Chrystusa jako naszą codzienną Drogę, wczuwając się w cały klimat moralny naszych czasów, w różne wyzwania cywilizacyjne, jak również zagrożenia na granicy życia i śmierci przez cały Wielki Post każdą Mszę św. niedzielną kończymy śpiewem suplikacji: " Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny”.

2. Przez cały Wielki Post zapraszamy w każdą niedzielę o 11 30 na Gorzkie Żale.  Z kolei w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową o 17 30.

3. Doroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 21 marca. Poprowadzi je O. Grzegorz Klimczyk dyrektor Radia Niepokalanów. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele.  W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Tego dnia zachęcamy do  przystąpienia do spowiedzi świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi od godz. 17 00. Sobota to dzień, w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy siebie Jej Niepokalanemu Sercu.  Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpoczyna się o godz. 17 00. Do udziału w tych wydarzeniach zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie dzieci I Komunijne  z rodzicami.

5. Prace przy dzwonach parafialnych, alarmach i oświetleniu terenu kościelnego  jeszcze trwają. Wkrótce zakończenie.

6. Umowa przekazania w nieodpłatne użytkowanie działki parafialnej, na której znajduje się tężnia i plac zabaw dla dzieci, zawarta między naszą Parafią a Gminą Baranów 7 lat temu, została przedłużona na kolejnych 20 lat na dotychczasowych warunkach.

7. Zespół Caritas rozprowadza od dziś świece wielkanocne: paschaliki w cenie 12 zł, jajka   w cenie 15 zł. Zachęcamy też do przekazywania 1% z rozliczenia podatkowego dla Mariusza Sosińskiego. Ulotki z numerem KRS znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Zaburko l. 48 z Buszyc. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie..

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 

21.02.2021

 

1. Dziś po Mszy o 10 00 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych.

2. Wkraczając w Wielki Post, zanurzamy się w atmosferę, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie czas łaski płynący ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdego dnia zacznijmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu albowiem ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas  na drodze wiary i powołania. Krzyż Chrystusa jest znakiem naszej tożsamości. Znakiem życia, Zmartwychwstania oraz wieczności.
Dlatego wybierajmy Chrystusa jako naszą codzienną Drogę.

3. Przez cały Wielki Post zapraszamy na Gorzkie Żale w  niedzielę o 11 30. Pierwszy raz Gorzkie Żale odprawiono w 1707 r. Są one rozpamiętywaniem Męki Pańskiej. Tekst nabożeństwa do dziś zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Z kolei w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową, która odprawiać się będzie o 17 30.

4. Doroczne rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne planujemy na piąty tydzień Wielkiego Postu, tj. od niedzieli 21 marca. Poprowadzi je O. Grzegorz Klimczyk dyrektor Radia Niepokalanów.

5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Laskowską l.79 z Pułapiny Starej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie..

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła 

14.02.2021r.

1.  Wspominamy dziś św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych  na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by dojrzewali do prawdziwej miłości oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

2. W środę Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy  zbawczej męki  naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad własnym życiem. Tego dnia Msze św. 9 00 i 18 00. Pamiętajmy, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a  60 roku życia zobowiązani są w Popielec i w Wielki Piątek do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia.

3. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu na obu Mszach obrzęd posypania głów popiołem.

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. Przez cały Wielki Post zapraszamy w każdą niedzielę o 11 30 na Gorzkie Żale. W każdy piątek zaś na drogę krzyżową o 17 30. Do aktywnego prowadzenia drogi krzyżowej zapraszam koła różańcowe, mininstrantów, dzieci I komunijne z rodzicami, chórzystów.

6. Spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych za tydzień po Mszy o 10 00.

7. Dzisiaj rozpoczynamy  tydzień modlitw o trzeźwość.

8. Za tydzień taca na ogrzewanie kościoła.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła

7.02.2021r. 

1. Trwają prace dotyczące instalacji alarmowych kościoła, doprowadzenia siły do dzwonnicy, uruchomienia elektronicznych dzwonów, oświetlenia posesji kościoła. Instalacje alarmowe są już zamontowane, przeprowadzona została również do dzwonnicy i bramy głównej instalacja elektryczna. Teren przy  dzwonnicy  i przy bramie  głównej zostanie oświetlony. W niedziele i dni powszednie  zabrzmią dzwony. W dni powszednie o 12 00 na Anioł Pański.     W niedziele pół godziny przed każdą Mszą oraz sygnaturką na pięć minut przed każdą Mszą. W zakrystii dodatkowo zamontowany będzie hydrant i wąż pożarowy. Przed nami kolejne inwestycje, o których wkrótce.

2. W najbliższych tygodniach mamy sporo wolnych intencji mszalnych.

3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Jurczewskiego l.73 z Teresina. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela zwykła 

31.01.2021 r.

1.  W ten wtorek 2 lutego w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.   Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję  i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona  i Anny. Trgo dnia modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon  i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do  przystąpienia do spowiedzi świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi od godz. 17 00. Zapraszamy szczególnie dzieci  I Komunijne z rodzicami. Rodziców prosimy, aby zechcieli pomóc dzieciom w przygotowaniu się do spowiedzi. W sobotę zapraszamy na 17 00 na modlitwę ku czci Matki Bożej.

4. Wizyta duszpasterska 2020/2021 dobiegła końca. Dziękuję wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły proboszcza w swoim domu. Dziękuję za szereg zgłoszonych spostrzeżeń związanych z duszpasterstwem parafialnym. Ufam, że pomogą one nam wszystkim stawać się coraz bardziej autentyczną  wspólnotą parafialną.  Dziękuję wszystkim osobom które zapewniły mi podwózkę od drzwi do drzwi. Dziękuję za uchylone furtki, zamknięte psy, za działające dzwonki a więc za wszystko to, co świadczyło o oczekiwaniu na odwiedziny kolędowe. Przepraszam za drobne uchybienia, których nie udało się w pełni uniknąć. Przypomnę, że plan kolędy podany był z miesięcznym wyprzedzeniem tak aby można było zaplanować sobie spotkanie i ewentualnie poprosić o inny termin. Plan kolędy  ogłaszany był regularnie przez cały miesiąc  nie tylko w kościele lecz także na parafialnym facebooku. Wyznaczony był dzień na uzupełnienia.  Wydaje się więc, że ze swej strony zrobiłem co mogłem, aby dotrzeć do każdego domu. Dziękuję rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów, chociaż otwarcie przyznawały się, że nie uczestniczą aktywnie w życiu Parafii. Ufam, że ta krótka chwila spotkania przyczyniła się do podtrzymania  więzi ze wspólnotą wierzących i zachęci do powrotu w przyszłości do uczestnictwa wraz z innymi we Mszy św. niedzielnej. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Ofiary posłużą do sfinansowania inwestycji dotyczących instalacji alarmowych kościoła, elektronicznych dzwonów i oświetlenia posesji kościoła. Na terenie Parafii w dalszym ciągu znajduje się 400 gospodarstw domowych, w których mieszka 1350 osób. Kolędę przyjęto w niespełna 300 domach, co oznacza frekwencję na poziomie 70 procent. Obecna frekwencja niedzielna natomiast jest na poziomie około 10 procent.

Ogłoszenie duszpasterskie

III Niedziela zwykła

24.01.2021 r.

1. Dzisiejsza  niedziela,  z inicjatywy Ojca świętego Franciszka, jest niedzielą Słowa Bożego. Pamiętajmy, że zgodnie ze słowami św. Hieronima, który jako pierwszy przetłumaczył Stary i Nowy Testament z języków oryginalnych na łacinę, nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa. Znajdźmy w domu czas na wspólną lub indywidualną lekturę Ewangelii.

2. Dzisiaj   po Mszy o 10 00 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

3. Porządek kolędy:

   25 stycznia, poniedziałek: Regów II od numeru 47 do 71 wł.oraz Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

   26 stycznia, wtorek: dzień bez kolędy

   27 stycznia, środa: ul. Królewska od numeru 1 do 32 wł.

   28 stycznia, czwartek: Królewska od numeru 33 do 58 wł.

   29 stycznia, piątek: ul. Królewska od numeru 60 do  końca a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

   30 stycznia, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78  oraz  Gongolina: 24, 33, 34,   35, 41, 45, 49

Serdecznie dziękuję za wysoką frekwencję, dobre słowo, modlitwę podwózkę w czasie kolędowania i ofiarę złożoną na potrzeby Parafii. Tegoroczna ofiara kolędowa przeznaczona jest na wykonanie instalacji alarmowych w kościele i dzwonów elektrycznych.

4. Okoliczności w jakich przyszło nam żyć skłaniają do porządkowania spraw najważniejszych. Do takich spraw należy kultywowanie pamięci o naszych przodkach polegające m. in. na trosce o miejsce ich spoczynku. Cmentarz parafialny to najlepsze świadectwo tej troski. Mówi on wiele o naszej kulturze. Jest także świadectwem wiary. Panujący na nim porządek, posprzątane alejki, zapalone znicze, wykoszona trawa mówią wiele o nas żywych. Ale porządek na cmentarzu obejmuje również opiekę prawną nad miejscami pochówku. Na cmentarzu nie powinno być żadnego grobu porzuconego. Każdy grób powinien mieć swojego opiekuna/dysponenta wykazanego z imienia, nazwiska i adresu w księgach cmentarza. Być opiekunem/dysponentem grobu oznacza nie tylko troszczyć się o grób dzisiaj, lecz również decydować przez co najmniej 20 lat o tym, kto będzie w przyszłości w danym miejscu pochowany. Brak takiego opiekuna/dysponenta na wielu cmentarzach prowadzi do przekazania grobu kolejnym rodzinom, tj. do pochowania w nim innych zmarłych. Na naszym cmentarzu znaczna ilość grobów pozbawiona jest wykazanych w księgach opiekunów/dysponentów. Aby uporządkować tę kwestię i dla każdego grobu na naszym cmentarzu znaleźć jego prawnego opiekuna będziemy od tej pory w każdy piątek zamieszczać na parafialnym facebooku linki do kilku porzuconych grobów. Osoby, które rozpoznają groby swoich bliskich i które będą zainteresowane przejęciem opieki prawnej nad danym miejscem pochówku proszę o pilny kontakt z kancelarią parafialną w Kaskach.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

17.01.2021r.

1. Nowy rok Pański 2021 został przez Ojca św. Franciszka ogłoszony rokiem św. Józefa. 

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

3. Za tydzień  po Mszy o 10 00 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona  jest na ogrzewanie kościoła.

5. Porządek kolędy:

   19 stycznia, wtorek: ul. Piaskowa, ul. Szkolna, Polna, Serocka

   20 stycznia, środa: ul. Olszowa, ul. Armii Krajowej, ul. Długa

   21 stycznia, czwartek: ul. Środkowa

   22 stycznia, piątek: Regów I od numeru 1 do 25wł.

   23 stycznia, sobota: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53, 

        54b, 57b a także Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

   25 stycznia, poniedziałek: Regów II od numeru 47 do 71 wł.

        oraz Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

   26 stycznia, wtorek: dzień bez kolędy

   27 stycznia, środa: ul. Królewska od numeru 1 do 32 wł.

   28 stycznia, czwartek: Królewska od numeru 33 do 58 wł.

   29 stycznia, piątek: ul. Królewska od numeru 60 do  końca

                        a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

   30 stycznia, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78  oraz  Gongolina: 24, 33, 34, 35, 41, 45, 49

Serdecznie dziękuję za wysoką frekwencję, dobre słowo, modlitwę podwózkę w czasie kolędowania i ofiarę złożoną na potrzeby Parafii. Tegoroczna ofiara kolędowa przeznaczona jest na wykonanie instalacji alarmowych  i dzwonów elektrycznych w kościele.

6. Okoliczności w jakich przyszło nam żyć skłaniają do porządkowania spraw najważniejszych. Do takich spraw należy kultywowanie pamięci o naszych przodkach polegające m. in. na trosce o miejsce ich spoczynku. Cmentarz parafialny to najlepsze świadectwo tej troski. Mówi on wiele o naszej kulturze. Jest także świadectwem wiary. Panujący na nim porządek, posprzątane alejki, zapalone znicze, wykoszona trawa mówią wiele o nas żywych. Ale porządek na cmentarzu obejmuje również opiekę prawną nad miejscami pochówku. Na cmentarzu nie powinno być żadnego grobu porzuconego. Każdy grób powinien mieć swojego opiekuna/dysponenta wykazanego z imienia, nazwiska i adresu w księgach cmentarza. Być opiekunem/dysponentem grobu oznacza nie tylko troszczyć się o grób dzisiaj, lecz również decydować przez co najmniej 20 lat o tym, kto będzie w przyszłości w danym miejscu pochowany. Brak takiego opiekuna/dysponenta na wielu cmentarzach prowadzi do przekazania grobu kolejnym rodzinom, tj. do pochowania w nim innych zmarłych. Na naszym cmentarzu znaczna ilość grobów pozbawiona jest wykazanych w księgach opiekunów/dysponentów. Aby uporządkować tę kwestię i dla każdego grobu na naszym cmentarzu znaleźć jego prawnego opiekuna będziemy od tej pory w każdy piątek zamieszczać na parafialnym facebooku linki do kilku porzuconych grobów. Osoby, które rozpoznają groby swoich bliskich i które będą zainteresowane przejęciem opieki prawnej nad danym miejscem pochówku proszę o pilny kontakt z kancelarią parafialną w Kaskach.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Wyrzykowskiego l. 72 z Drwalewa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021r. 

1.  Dzisiejsza  Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.  Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego  -  Matki Bożej Gromnicznej.

2. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

3. Porządek kolędy:

   12 stycznia, wtorek: Buszyce I

   13 stycznia, środa:  Buszyce II 

   14 stycznia, czwartek: Pułapina Nowa oraz ul. Południowa

   15 stycznia, piątek: Pułapina Stara

   16 stycznia, sobota: Strumiany

18 stycznia, poniedziałek: dzień bez kolędy

   19 stycznia, wtorek: ul. Piaskowa, ul. Szkolna, Polna, Serocka

   20 stycznia, środa: ul. Olszowa, ul. Armii Krajowej, ul. Długa

   21 stycznia, czwartek: ul. Środkowa

   22 stycznia, piątek: Regów I od numeru 1 do 25wł.

   23 stycznia, sobota: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53, 

        54b, 57b a także Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie w czasie kolędy, za dobre słowo i ofiary złożone na potrzeby Parafii.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

3 stycznia 2020

 

1. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu polecam naszą Parafię, wszystkich jej mieszkańców  i gości w rozpoczętym nowym roku 2021. 

2. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. Trzech Króli. Zapraszam na Msze Święte o 8 00, 10 00 i 12 00. Tego dnia  błogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów nakreślimy  litery C + M + B, a po nich rok 2020. Christus mansionem benedicat -  to prośba aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi  jest wyznaniem wiary.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy. Po Mszy można będzie się w nie zaopatrzyć w zakrystii.

3. We środę marsz trzech króli. Spotykamy się o 9 45 przed kościołem, gdzie dzieci otrzymają na głowy korony. Bardzo proszę aby dzieci ubrały się w stroje anielskie, pasterskie. Przejdziemy w marszu dookoła kościoła a po wejściu do środka oddamy pokłon  Dziecinie składając dary: złoto, kadzidło i mirrę.

4. We środę po Mszy o 10 00 nabożeństwo przy żłóbku. Dzieci śpiewać będą kolędy przeplatane fragmentami Pisma św.

5. Taca ze środy przeznaczona jest na misje chrześcijańskie.

6. We czwartek 7 stycznia rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie. Skupimy się na  modlitwie i błogosławieństwie dla rodziny.  Odwiedzę wszystkich Tych i tylko Tych, którzy tego zechcą. Ograniczymy czas trwania odwiedzin. Mam nadzieję, że spotkania kolędowe umocnią naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość. Jak co roku  proszę o niezawodną podwózkę na parę minut przed 9 00 rano. Plan kolędy   na parafialnej stronie internetowej       i na parafialnym fejsie.

   Porządek kolędy:

   7 stycznia, czwartek: Osiny od numeru 5a do 22a wł.

   8 stycznia, piątek: dokończenie Osin

   9 stycznia, sobota: Wyczółki

   11 stycznia, poniedziałek: dzień bez kolędy

   12 stycznia, wtorek: Buszyce I

   13 stycznia, środa:  Buszyce II 

   14 stycznia, czwartek: Pułapina Nowa oraz ul. Południowa

   15 stycznia, piątek: Pułapina Stara

   16 stycznia, sobota: Strumiany

 


1 listopada Msza św. na cmentarzu o 11 00. Po niej procesja po cmentarzu z wypominkami.