Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

28.05.2023r.

 

1. Dzisiejsze Zielone Świątki  kończą okres Wielkanocy. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do przyszłej Niedzieli, mamy czas na wypełnienie przykazania kościelnego nakazującego spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

2. Dobiegają końca  nabożeństwa majowe. Od środy 1 czerwca rozpoczną się czerwcowe. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy w dni powszednie o 17 30. W niedziele na kolejnych Mszach. W  niedzielę 4 czerwca na Mszy o 9 00.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Wszystkich Parafian zapraszam na 17 00. O tej godzinie  zacznie się spowiedź. O 17 30 nabożeństwo czerwcowe. O 18 00 Eucharystia. W tym tygodniu również I Sobota miesiąca. O 17 30 czerwcowe, na które zapraszam wszystkich wiernych.

4. W zbliżającym się dniu dziecka zechciejmy rozważyć słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Pan Jezus wypowiedział je nie do dzieci, lecz do dorosłych. To do dorosłych należy więc obowiązek wychowania młodego pokolenia w pobożności. To również rodzice, gdy już się zestarzeją, zbiorą owoce swoich starań wychowawczych.

5. I Komunia św. w naszej Parafii w niedzielę 4 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę 3 czerwca o 10 00.

6. Serdecznie dziękuję Panu Mirosławowi Pietrasowi, który wraz ze swoim Bratem naprawił uszkodzenia ogrodzenia wokół kościoła powstałe przy przycince drzew. Dziękuję obu Panom za poprawienie kilku fragmentów kostki wokół kościoła i schodów przed małą furtką. Dziękuję również Panu Adamowi Bonieckiemu za ofiarowaną w czasie kolędy starą cegłę użytą to wymienionych prac i młodzieży z Pułapiny za jej przywiezienie na teren kościoła.

7. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

8. W dniach 2 – 3 czerwca XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

9. W niedzielę 4 czerwca 35 rocznica konsekracji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o Ks. Kardynale w naszych modlitwach.

10. Również w niedzielę 4 czerwca kolejne Święto Dziękczynienia pod hasłem dziękujemy za czyniących pokój. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla  zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

11. W sobotę 17 czerwca na obiektach Znicza w Pruszkowie odbędzie się XXVI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje i nagrody. Młodzież, która byłaby chętna do wzięcia udziału w tych zawodach proszę o kontakt.

12. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego wyłożonego na stoliku.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie
21.05.2023r.

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku do soboty o 1730 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii. W niedziele majowe na kolejnych Mszach.

2. We środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3. W piątek Dzień Matki. Podczas Mszy o 18 00 będziemy się modlić za nasze Mamy.

4. W najbliższą niedzielę Zielone Świątki, które kończą okres Wielkanocy. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości  przygotowujemy się poprzez  nowennę do Ducha Świętego połączoną z majowym.

5. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po Mszy o 9 00 na salce parafialnej. Zachęcam rodziców do codziennej modlitwy różańcowej za swoje dzieci i włączenia się do Żywego Różańca.

6. I Komunia św. w naszej Parafii w niedzielę 4 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę 3 czerwca o 10 00. Rozmowa egzaminacyjna dla dzieci i ich rodziców w sobotę 27 maja o 10 00.

7. W dniach 2 – 3 czerwca XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

8. W niedzielę 4 czerwca 35 rocznica konsekracji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o Ks. Kardynale w naszych modlitwach.

9. Również w niedzielę 4 czerwca kolejne Święto Dziękczynienia pod hasłem dziękujemy za czyniących pokój. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

10. W sobotę 17 czerwca na obiektach Znicza w Pruszkowie odbędzie się XXVI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje i nagrody. Młodzież, która byłaby chętna do wzięcia udziału w tych zawodach proszę o kontakt.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Konrad Paweł Kazimierski – kawaler z Par. tut.
Anna Piotrowska- panna z Par. tut.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023r.

 

 

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku do soboty o godz.17 30oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii. W niedziele majowe na kolejnych Mszach.

2. Jutro, we wtorek i środę dni modlitw o urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Modlitwę o urodzajny deszcz dołączymy  do majowego.

3. We wtorek uroczystość św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski  i metropolii warszawskiej.

4. W piątek 19 maja rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha św. Dołączymy ją do majowego.

5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. I Komunia św. w naszej Parafii w niedzielę 4 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę 3 czerwca o 10 00. Rozmowa egzaminacyjna dla dzieci i ich rodziców w sobotę 27 maja o 10 00.

7. Trwa proces wykupu gruntów pod CPK. Na terenie niektórych z opuszczanych gospodarstw znajdują się przydrożne krzyże i kapliczki, których los nie może być nam obojętny. Byłoby dobrze gdyby znalazły one nową lokalizację  przypominając wszystkim, że Pańska jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. Serdecznie proszę, aby rodziny, które chciały by przyjąć do siebie taką figurkę lub krzyż skontaktowały się z proboszczem.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

07.05.203r.

 

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku  do soboty o godz. 17 30 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii.      

     W niedziele na kolejnych Mszach.

2. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Msza św. o 18 00

3. Konferencja dla rodziców planujących w tym roku chrzest swojego dziecka w piątek 19 maja o 19 00 na salce parafialnej.

4. Tegorocznym maturzystom z naszej Parafii życzymy powodzenia na egzaminach.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Szkop – kawaler z Parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie

Beata Borowska – panna z Parafii tutejszej

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczęliśmy w Kościele tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu pod hasłem „ powołani w Kościele”.

2. Od jutra rozpoczynamy  nabożeństwa majowe. W Niedziele na kolejnych Mszach. W dni powszednie o 17 30. Majowe jest odprawiane przed Najświętszym Sakramentem. Choć słowa litanii loretańskiej są skierowane do Maryi, to jednak  refren „módl się za nami” przypomina nam, że jest Ona naszą Orędowniczką u swego Syna. Zachęcam do modlitwy w kościele oraz przy kapliczkach i krzyżach na terenie Parafii.

3. We wtorek 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i  Flagi Narodowej.

4. We środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. o godzinie 18 00.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Wszystkich Parafian zapraszam na 17 00. O tej godzinie  zaczniemy spowiadać. O 17 30 nabożeństwo majowe. O 18 00 Eucharystia.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Warszawskie Seminarium Duchowne.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Henrykę Banasiak l.76 z Kask. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

III  Niedziela  Wielkanocna

23.04.2023r.


1. Dziś po Mszy o 11 00 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

2. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do  sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

3. Za tydzień rozpoczynamy  nabożeństwa majowe. Zachęcam do modlitwy w kościele, a także przy kapliczkach w naszej Parafii. Majowe w Niedziele na kolejnych Mszach. W dni powszednie o 17 30.

4. Ruszył nabór do szkoły muzycznej w Kaskach na rok szkolny 2023/2024. Zgłoszenia do 26 kwietnia. Więcej informacji na stronie szkoły muzycznej w Żyrardowie.

5. Wszystkich ministrantów, lektorów i pozostałą chętną młodzież zapraszam w dniu 1 maja na rowerową majówkę. Wyjeżdżamy z podwórka parafialnego o 10 00. Zabieramy ze sobą suchy prowiant i picie.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana  Kazimierza Zielińskiego l.66 rodem z Kask. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

16.04.2023r.

 
1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym. Dzisiaj  obchodzimy też patronalne święto Caritas. Otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej Parafii.

3. Przyszła niedziela to niedziela biblijna. Weźmy do ręki Pismo, w którym zwraca się do nas Bóg.

4.Spotkanie rady parafialnej w piątek 21 kwietnia o 19 00 na salce parafialnej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 Wielkanoc

09.04.2023 r.

 

1.  Zmartwychwstanie Chrystusa niech na nowo napełni nasze serca nadzieją i wiarą w zwycięstwo życia nad śmiercią i dobra nad złem. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę  błogosławionych Świąt.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą i ofiarą do przygotowania kościoła na Święta. Dziękuję Pani Katarzynie Wróblewskiej i Panu Andrzejowi Sosnowskiemu za piękny grób Pański i ciemnicę. Dziękuję Panu Jarosławowi Wiązowskiemu, Pani Magdalenie Romańskiej, Pani Elżbiecie Banaszek, Panu Witoldowi Wasiakowi za pracę włożoną w przygotowanie kościoła i terenu parafialnego do Świąt. Dziękuję tym, którzy uświetnili liturgię: Panu Tadeuszowi Łopacińskiemu, parafialnej scholce prowadzonej przez Panią Mariolę Brzywczy. Dziękuję prowadzonemu przez Panią Justynę Rutkowską chórowi parafialnemu. Za piękne czytania, oddaną służbę Chrystusowi i ołtarzowi,  za adorację grobu Pańskiego i rozprowadzanie wody święconej dziękuję lektorom i ministrantom. Dziękuję chórowi za poprowadzenie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie Pańskim. Serdecznie dziękuję strażakom z OSP Osiny i OSP Kaski za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję również orkiestrze z OSP Kaski za uświetnienie naszych uroczystości.

3. Oddział Caritas Kaski składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji zakupu świec wielkanocnych i dekoracji świątecznych oraz za dary rzeczowe. Wszystkie one zostały rozprowadzone w postaci paczek wielkanocnych wśród 15 rodzin w naszej Parafii. Ze swojej strony serdecznie dziękuję wszystkim członkom parafialnego oddziału Caritas za osobiste zaangażowanie. Dziękuje również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób odpowiedzieli na apel Caritas.

4. W poniedziałek Wielkanocny Msza św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.

6. Spotkanie rady parafialnej w piątek 21 kwietnia o 19 00 na salce parafialnej.

7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 16 kwietnia. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. W miniony Wielki Czwartek odbyła się w pałacu arcybiskupów warszawskich uroczystość, podczas której Eminencja ks. Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski podniósł obecnego proboszcza Parafii w Kaskach do godności kanonika.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 Wielki Czwartek

06.04.2023 r.

 

1. Dzisiaj rano w warszawskiej katedrze podczas Mszy krzyżma Ksiądz Kardynał poświęcił oleje, których przez cały rok używać będziemy podczas chrztów, do namaszczania chorych i umierających. Podczas liturgii wszyscy kapłani odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

2. Zachęcam do udziału w adoracji przygotowanej na trzy kolejne dni  Dziś i jutro adoracja rozpocznie się zaraz po liturgii. W sobotę o 17 30.

3. Jutro Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o 18 00. Podczas liturgii adoracja krzyża. Obowiązuje nas post ścisły.

4. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów tylko w kościele  od 8 00 do 12 00.  W tym czasie okazja do spowiedzi. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w małych buteleczkach. Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18 00. Zabieramy na nią świece, które zapalimy podczas odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

5. W  Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Do udziału w rezurekcji zapraszam ministrantów, lektorów, chór, scholę, asystę procesyjną, Orkiestrę OSP Kaski oraz wszystkich Parafian i Gości. Druga i ostatnia Msza  o 11 00. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Od dziś do Niedzieli 16 kwietnia kancelaria parafialna jest nieczynna.

7. Ofiary składane podczas Wielkiego Tygodnia przeznaczone są na remont plebanii.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 Wielki Czwartek

06.04.2023 r.

 

1. Dzisiaj rano w warszawskiej katedrze podczas Mszy krzyżma Ksiądz Kardynał poświęcił oleje, których przez cały rok używać będziemy podczas chrztów, do namaszczania chorych i umierających. Podczas liturgii wszyscy kapłani odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

2. Zachęcam do udziału w adoracji przygotowanej na trzy kolejne dni  Dziś i jutro adoracja rozpocznie się zaraz po liturgii. W sobotę o 17 30.

3. Jutro Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o 18 00. Podczas liturgii adoracja krzyża. Obowiązuje nas post ścisły.

4. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów tylko w kościele  od 8 00 do 12 00.  W tym czasie okazja do spowiedzi. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w małych buteleczkach. Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18 00. Zabieramy na nią świece, które zapalimy podczas odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

5. W  Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Do udziału w rezurekcji zapraszam ministrantów, lektorów, chór, scholę, asystę procesyjną, Orkiestrę OSP Kaski oraz wszystkich Parafian i Gości. Druga i ostatnia Msza  o 11 00. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Od dziś do Niedzieli 16 kwietnia kancelaria parafialna jest nieczynna.

7. Ofiary składane podczas Wielkiego Tygodnia przeznaczone są na remont plebanii.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

2.04.2023r.

 

1. Dziś mija 18 rocznica odejścia św. Jana Pawła II. Podczas procesji z palmami na początku Mszy o 11 00 dziękować będziemy / dziękowaliśmy Panu Bogu za ogromny dar jakim było życie Wielkiego Polaka dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

2. Rozpoczął się Wielki Tydzień, czas w którym uczestniczyć będziemy w największych tajemnicach naszej wiary, sięgając do samych jej początków.

3. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia o 10 00 w katedrze warszawskiej Msza Krzyżma. Biskup pobłogosławi na niej oleje święte, których używać będziemy do chrztów oraz do namaszczania chorych i umierających. W naszym kościele Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18 00. Po liturgii adoracja przygotowana przez Chór parafialny, ministrantów i lektorów. 

4. Wielki Piątek to pamiątka  Męki Pańskiej. Jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o 18 00.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po liturgii adoracja przygotowana przez Chór parafialny, ministrantów i lektorów. 

5. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów tylko w  kościele od 8 00 do 12 00.  W tym czasie okazja do spowiedzi. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą w małych buteleczkach. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 18 00. Zabieramy na nią świece, które zapalimy podczas odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Przed liturgią adoracja przygotowana przez Chór parafialny, ministrantów i lektorów. 

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Druga i ostatnia Msza o 11 00. W poniedziałek Wielkanocny Msza św. o 9 00 i 11 00.

7. Do chorych udam się we wtorek 4 kwietnia od 9 00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

8. Serdecznie dziękuję Pani Katarzynie Wróblewskiej i Panu Andrzejowi Sosnowskiemu  z rodziną za przygotowanie palm do naszego kościoła.

9. Caritas  przygotował  paczki świąteczne dla 15 rodzin w naszej Parafii. Rozprowadza  nadal świece wielkanocne. Przy wyjściu z kościoła wystawił także  kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki czystości.

10. Serdecznie dziękuję Kołu różańcowemu dziękuję za ofiarowane 150 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Ofiary składane podczas Wielkiego Tygodnia przeznaczone będą na remont plebanii.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023r.

 

1. Zespół Caritas rozprowadza  świece wielkanocne. Dochód z tych świec przeznaczony jest na pomoc dla osób w trudnej sytuacji życiowej z terenu naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest  kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki czystości. Wystawiona jest również puszka, do której możemy składać datki na cele charytatywne w naszej Parafii.

2. Ostatnia droga krzyżowa w ten piątek o 17 30.

3. Spotkanie  dla lektorów i starszych ministrantów w tę sobotę o 10 00  na salce obok kancelarii. Obecność obowiązkowa.

4. Zachęcam do przeprowadzenia po wsiach zbiórek na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję Mieszkańcom Pułapiny Nowej za ofiarę w kwocie 1000 zł. Dziękuję Paniom:  Eli Tkacz i Agnieszce Wiśniewskiej za przeprowadzenie zbiórki.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy włącznie przed każdą Mszą wieczorną oraz w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów w kościele od 8 00 do 12 00. Ministranci będą w tym czasie rozprowadzać  wodę święconą.

6. Taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Do chorych udam się w Wielki Wtorek 4 kwietnia od godziny 9 00. Chorych zgłaszamy  w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

8. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18 00. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o 1800. Liturgia Wielkiej Soboty również o 18 00. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 7 00. Druga i ostatnia  Msza św. tego dnia o 11 00.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Borowskiego l. 42 z Pułapiny Nowej  i  śp. Krystynę Banaszek l. 49 z Kask. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023r.

 

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy w każdą niedzielę o 10 30 na Gorzkie Żale. W każdy piątek  na drogę krzyżową o 17 30

2. Zespół Caritas rozprowadza  świece wielkanocne. Dochód z tych świec przeznaczony jest na pomoc dla osób w trudnej sytuacji życiowej z terenu naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest  kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki czystości. Wystawiona jest również puszka, do której możemy składać datki na cele charytatywne w naszej Parafii.

3. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym w  sobotę 1 kwietnia o 10 00 na salce obok kancelarii.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

6. Zachęcam  do przeprowadzenia po wsiach zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy troszczą się o naszą wspólnotę parafialną. Dziękuję zarówno tym, którzy wspierają nas poprzez codzienną modlitwę i pracę na rzecz Parafii, jak i finansowo. Dzięki Waszemu, drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła i Parafii, zaangażowaniu możemy prowadzić działalność duszpasterską, dbać o liturgię, dokonywać niezbędnych zakupów, remontów i dokładać starań, aby nasza Parafia się rozwijała. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w obecnym czasie, gdy zarówno z powodu pandemii jak i programu dobrowolnych wykupów pod CPK, jest nas w kościele coraz mniej. Wspierać Parafię można składając ofiary do koszyczka („na tacę”) podczas Mszy świętej, przy okazji zamawiania intencji Mszy świętej, sprawowania sakramentów i sakramentaliów, czy przekazując darowizny „na cele kultu religijnego” na rachunek, którego numer znajduje się na stronie parafialnej i na facebooku. W intencji Parafian i Przyjaciół naszego kościoła i Parafii odprawia się Msza św. w soboty i w każdy I Piątek miesiąca o 18 00.

Ogłoszenia   duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 

12.03.2023r.

 

 

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy w każdą niedzielę o 10 30 na Gorzkie Żale. W każdy piątek  na drogę krzyżową o 17 30.

2. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 9 00 i 18 00. Spowiedź przed każdą Mszą rekolekcyjną. Ofiary złożone podczas rekolekcji na wszystkich Mszach są naszym podziękowaniem dla Ojca Rekolekcjonisty. Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy włącznie o 10 30 . Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej we wtorek. Msza św. kończąca rekolekcje szkolne we środę o 10 30. Na rekolekcje szkolne zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli    i Pracowników naszej Szkoły.

3. Serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Nowakowi za pomoc w uprzątnięciu z posesji parafialnej dużej ilości gruzu poremontowego.

4. Za tydzień taca na ogrzewanie kościoła.

5. Zespół Caritas rozprowadza od dziś świece wielkanocne. Dochód z tych świec przeznaczony jest na pomoc dla osób w trudnej sytuacji życiowej z terenu naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła wystawiony jest  kosz na trwałe produkty żywnościowe i środki czystości. Wystawiona jest również puszka, do której możemy składać datki na cele charytatywne w naszej Parafii. 

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Komorowskiego l. 86 z Regowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Ogłoszenia  duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

05.03.2023r.

 

1. Dziś pod koniec  Mszy św. o godz. 11 00 nabożeństwo adoracyjne I Niedzieli miesiąca.

2. Za tydzień po Mszy o 11 00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

3. Za tydzień rekolekcje  wielkopostne. Poprowadzi je historyk Kościoła ks. dr Rafał Kwiatkowski. Rekolekcje parafialne potrwają od soboty do wtorku włącznie. W sobotę nauka rekolekcyjna na Mszy o 18 00. W niedzielę na obu Mszach św. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 9 00 i 18 00. Spowiedź przed każdą Mszą rekolekcyjną. Ofiary złożone podczas  wszystkich Mszy rekolekcyjnych  będą naszym podziękowaniem dla O. Rekolekcjonisty. Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy włącznie codziennie o 10 30 . Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej we wtorek.

4. Przez cały Wielki Post zapraszamy w każdą niedzielę o 10 30 na Gorzkie Żale. W każdy piątek  na drogę krzyżową o 17 30.

5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia  duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023r.

 

1. Wkraczając w Wielki Post zanurzmy się w atmosferę modlitwy, pokuty i nawrócenia. To czas łaski płynącej ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdego dnia zacznijmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu albowiem ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas  na drodze wiary. 

2. Dziś taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o 10 30. Droga krzyżowa w każdy piątek WP o 17 30. Do aktywnego prowadzenia drogi krzyżowej zapraszam seniorów, koła różańcowe, ministrantów, lektorów, dzieci rocznicy I Komunii św. i ich rodziców.

4. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 12 do 14 marca a poprowadzi je historyk Kościoła ks. dr Rafał Kwiatkowski.

5. Dziś po Mszy o 9 00 na salce parafialnej spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

6. W piątek 3 marca 16 rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji Warszawskiej a dzień później  imieniny Eminencji. Pamiętajmy o Ks. Kardynale w naszych modlitwach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcam do spowiedzi świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi i adoracja od godz. 17 30.  W sobotę zapraszamy na 17 30 na różaniec.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

9. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danielę Ciastkowską l. 72 z Pułapiny Starej oraz śp. Karola Rutkowskiego l. 75 z Osin. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Popielec

22.02.2023r.

 

1. Wkraczając w Wielki Post zanurzmy się w atmosferę modlitwy, pokuty i nawrócenia. To czas łaski płynącej ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdego dnia zacznijmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu albowiem ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas  na drodze wiary.

2. Katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązani są dzisiaj i w Wielki Piątek do postu  ścisłego. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o 10 30. Droga krzyżowa w każdy piątek WP o 17 30. Do aktywnego prowadzenia drogi krzyżowej zapraszam seniorów, koła różańcowe, ministrantów, lektorów, dzieci I Komunii św. i ich rodziców.

4. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 12 do 14 marca a poprowadzi je historyk Kościoła ks. dr Rafał Kwiatkowski.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy o 9 00 na salce parafialnej spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

6. Również w tę niedzielę taca na seminarium duchowne.

7. W Wielki Post wejdźmy z konkretnym postanowieniem, którego zachowanie pomoże nam w podtrzymaniu ducha pokuty. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym gdy należy powstrzymywać się od hucznych zabaw.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela zwykła

19.02.2023 r.

 

1. Wielki Post rozpoczynamy środą popielcową 22 lutego. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 9 00 i 18 00. Podczas Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Wszystkich katolików obowiązuje tego dnia post ścisły.

2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o 10 30. Droga krzyżowa w każdy piątek WP o 17 30. Do aktywnego prowadzenia drogi krzyżowej zapraszam seniorów, koła różańcowe, ministrantów, lektorów, dzieci I Komunii św. i ich rodziców.

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 12 do 14 marca a poprowadzi je historyk Kościoła ks. dr Rafał Kwiatkowski.

4. Za tydzień po Mszy o 9 00 na salce parafialnej spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Za tydzień taca na seminarium duchowne.

7. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

7. W dniach od 16 do 23 lutego kancelaria jest nieczynna.  W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

12.02.2023r.

1. Wielki Post rozpoczynamy środą popielcową 22 lutego. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 9 00 i 18 00. Podczas obu Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Wszystkich katolików obowiązuje tego dnia post ścisły.

2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o 10 30. Droga krzyżowa w każdy piątek WP o 17 30. Do aktywnego prowadzenia drogi krzyżowej zapraszam seniorów, koła różańcowe, mininstrantów, lektorów, dzieci I Komunii św. i ich rodziców.

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 12 do 14 marca a poprowadzi je historyk Kościoła ks. dr Rafał Kwiatkowski.

4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku. 

5. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

6. W dniach od 16 do 23 lutego kancelaria jest nieczynna.  W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła

5.02.2023r.

 

1. Dziś pod koniec  Mszy św. o godz. 11 00 nabożeństwo adoracyjne I Niedzieli miesiąca.

2. W sobotę, 11 lutego br. przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszam do kościoła osoby starsze i chore na Mszę o godzinie 18 00. Po kazaniu wszystkim chorym udzielę sakramentu chorych. Bardzo proszę, aby w ramach rodzinnego i sąsiedzkiego wsparcia  pomóc osobom starszym i chorym dotrzeć do kościoła. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

3. Wizyta duszpasterska dobiegła końca. Dziękuję wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły proboszcza w swoim domu. Dziękuję za modlitwę. Dziękuję za szereg zgłoszonych spostrzeżeń związanych z duszpasterstwem parafialnym. Ufam, że pomogą one nam wszystkim stawać się coraz bardziej autentyczną  wspólnotą parafialną.  Dziękuję wszystkim osobom które zapewniły mi podwózkę od drzwi do drzwi. Przepraszam za drobne uchybienia z mojej strony. Dziękuję za ofiary przy tej okazji złożone. Będą one przeznaczone na kontynuację remontu plebanii.

4. W trakcie kolędy pojawiła się kwestia godziny rozpoczynania wizyty duszpasterskiej.     Ta sprawa oraz szereg innych będą tematem spotkania nowo powołanej Rady Parafialnej, do której należą Państwo: Banasiak Grażyna, Brzywczy Mariola, Brzywczy Włodzimierz, Kołosowska Bożena, Kuran Mirosława, Łasica Sławomir, Łopaciński Tadeusz, Pindor Robert, Podbielska Agnieszka, Rutkowska Justyna, Skłodowski Henryk, Sosnowski Andrzej, Szelachowska Agnieszka, Szelachowski Bernard, Tober Grażyna, Wiązowski Jarosław.

5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Za tydzień po Mszy o 11 00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

7. Za tydzień taca na ogrzewanie kościoła.

8. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Grzesia Włodarczyka l. 3 ze Strumian i śp. Krystynę Kaczmarek l. 86 z Pułapiny. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela zwykła

29.01.2023 r.

 

1.  W najbliższy czwartek święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej - Pamiątka Ofiarowania Dzieciątka Jezus w świątyni jerozolimskiej. Podczas Mszy o 18 00 błogosławieństwo świec, które przypominają nam, że Chrystus jest Światłością naszego życia. Jest to również dzień życia konsekrowanego. Ofiary z tej Mszy przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do spowiedzi świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi i adoracja od godz. 17 30.    W sobotę zapraszamy na 17 30 na różaniec.

3. Serdecznie dziękuję za okazaną w czasie wizyty duszpasterskiej życzliwość, podwózkę, rozmowę o sprawach parafialnych,  modlitwę i ofiarę na potrzeby Parafii.

 

Porządek kolędy:

 

30 stycznia, poniedziałek: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53,  54b, 57b a także  

Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

31 stycznia, wtorek: Regów II od numeru 47 do 71 wł. i Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

01 lutego, środa: ul. Królewska od początku do kościoła

02 lutego, czwartek: ul. Królewska od kościoła do ul. Armii Krajowej

03 lutego, piątek: ul. Królewska od ul. Armii Krajowej do końca a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

04 lutego, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78,  Gongolina:  24, 33, 34, 35, 41, 45, 49

 

 

 

Ogłoszenie duszpasterskie

III Niedziela zwykła

22.01.2023 r.

 

 

1. Dzisiejsza  niedziela,  z inicjatywy Ojca świętego Franciszka, jest niedzielą Słowa Bożego. Pamiętajmy, że zgodnie ze słowami św. Hieronima, który jako pierwszy przetłumaczył Stary i Nowy Testament z języków oryginalnych na łacinę, nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa.

 

2. Jutro mija 10 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski. W archikatedrze warszawskiej  o  19  00

 

zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji zmarłego Kardynała Józefa, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są także wszyscy wierni naszej archidiecezji, osoby życia konsekrowanego, grupy i wspólnoty parafialne.

 

 

 

3. W czwartek, 26 stycznia br. przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki.

 

4. Porządek kolędy:

 

23 stycznia, poniedziałek: Pułapina Stara

24 stycznia, wtorek: Pułapina Nowa oraz ul. Południowa

25 stycznia, środa: ul. Piaskowa, ul. Szkolna, Polna, Serocka

26 stycznia, czwartek: ul. Olszowa, ul. Armii Krajowej, ul. Długa

27 stycznia, piątek: ul. Środkowa, Akacjowa 30, 44

28 stycznia, sobota: Regów I od numeru 1 do 25a  wł.

 

30 stycznia, poniedziałek: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53,  54b, 57b a także  

Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

31 stycznia, wtorek: Regów II od numeru 47 do 71 wł. i Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

01 lutego, środa: ul. Królewska od początku do kościoła

02 lutego, czwartek: ul. Królewska od kościoła do ul. Armii Krajowej

03 lutego, piątek: ul. Królewska od przystanku do końca a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

04 lutego, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78,  Gongolina:  24, 33, 34, 35, 41, 45, 49

 

Serdecznie dziękuję za okazaną w czasie wizyty duszpasterskiej życzliwość, rozmowę o sprawach parafialnych,  modlitwę i ofiarę na potrzeby Parafii.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła

15 stycznia 2023r.

 

1. Dzisiaj po Mszy o 11 00 koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry OSP Kaski.

2. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Zechciejmy pochylić się nad Słowem, które stało się Ciałem i przemawia do nas na kartach Biblii. W żłóbku złożymy Pismo św.

3. We wtorek 17 stycznia obchodzony będzie w Kościele dzień judaizmu.

4. Od 18 do 26 stycznia trwać będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

5. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Skupimy się na  modlitwie i błogosławieństwie dla rodziny. Proboszcz odwiedzi wszystkich Tych i tylko Tych, którzy tego zechcą. Uprzejmie proszę, aby każdego dnia kolędy zapewnić proboszczowi podwózkę od domu do domu. Proszę o to nie dla własnej wygody, lecz dla wspólnego dobra.  Znakiem oczekiwania na odwiedziny kolędowe będzie więc otwarta brama wjazdowa na posesję. Proszę o telefoniczne potwierdzenie podwózki wieczorem dnia poprzedzającego wyznaczoną datę kolędy na numer parafialny: 46 856 07 25. Ufam, że spotkania kolędowe umocnią wzajemne zrozumienie oraz wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość. Rozpoczynamy około 9 00.

Plan kolędy:

16 stycznia, poniedziałek: Osiny od numeru 5a do 22a wł.

17 stycznia, wtorek: dokończenie Osin

18 stycznia, środa: Buszyce I

19 stycznia, czwartek: Buszyce II 

20 stycznia, piątek: Wyczółki

21 stycznia, sobota: Strumiany

 

23 stycznia, poniedziałek: Pułapina Stara

24 stycznia, wtorek: Pułapina Nowa oraz ul. Południowa

25 stycznia, środa: ul. Piaskowa, ul. Szkolna, Polna, Serocka

26 stycznia, czwartek: ul. Olszowa, ul. Armii Krajowej, ul. Długa

27 stycznia, piątek: ul. 28 stycznia, sobota: ul. Środkowa, Akacjowa 30, 44

28 stycznia, sobota: Regów I od numeru 1 do 25a  wł.

 

30 stycznia, poniedziałek: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53,  54b, 57b a także  

Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

31 stycznia, wtorek: Regów II od numeru 47 do 71 wł. i Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

01 lutego, środa: ul. Królewska od początku do kościoła

02 lutego, czwartek: ul. Królewska od kościoła do przystanku

03 lutego, piątek: ul. Królewska od przystanku do końca a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

04 lutego, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78,  Gongolina:  24, 33, 34, 35, 41, 45, 49

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2023r.

 

1. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu polecam naszą Parafię, wszystkich jej mieszkańców i przyjaciół w rozpoczętym nowym Roku Pańskim 2023.

2. Dzisiaj po Mszy o 11 00  jasełka przygotowane pod kierunkiem  Pani Agnieszki Podbielskiej przez dzieci z naszej Szkoły.

3. W niedzielę 15 stycznia po Mszy o 11 00 koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry OSP Kaski.

4. W tym roku rozpoczniemy kolędę w poniedziałek 16 stycznia. Skupimy się na  modlitwie i błogosławieństwie dla rodziny. Proboszcz odwiedzi wszystkich Tych i tylko Tych, którzy tego zechcą. Uprzejmie proszę, aby każdego dnia kolędy zapewnić proboszczowi podwózkę od domu do domu. Proszę o to nie dla własnej wygody, lecz dla wspólnego dobra. Znakiem oczekiwania na odwiedziny kolędowe będzie więc otwarta brama wjazdowa na posesję. Proszę o telefoniczne potwierdzenie podwózki wieczorem dnia poprzedzającego wyznaczoną datę kolędy na numer stacjonarny 46 856 07 25. Mam nadzieję, że spotkania kolędowe umocnią naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość. Początek  około  9 00.

Plan kolędy:

16 stycznia, poniedziałek: Osiny od numeru 5a do 22a wł.

17 stycznia, wtorek: dokończenie Osin

18 stycznia, środa: Buszyce I

19 stycznia, czwartek: Buszyce II 

20 stycznia, piątek: Wyczółki

21 stycznia, sobota: Strumiany

 

23 stycznia, poniedziałek: Pułapina Stara

24 stycznia, wtorek: Pułapina Nowa oraz ul. Południowa

25 stycznia, środa: ul. Piaskowa, ul. Szkolna, Polna, Serocka

26 stycznia, czwartek: ul. Olszowa, ul. Armii Krajowej, ul. Długa

27 stycznia, piątek: ul. 28 stycznia, sobota: ul. Środkowa, Akacjowa 30, 44

28 stycznia, sobota: Regów I od numeru 1 do 25a  wł.

 

30 stycznia, poniedziałek: Regów I od numeru 26 do 46 wł. oraz 53,  54b, 57b a także  

Gongolina: 4, 13, 13a, 14a, 15, 15a, 21, 21a

31 stycznia, wtorek: Regów II od numeru 47 do 71 wł. i Gongolina: 12a, 16, 16c, 18, 20, 20a

01 lutego, środa: ul. Królewska od początku do kościoła

02 lutego, czwartek: ul. Królewska od kościoła do przystanku

03 lutego, piątek: ul. Królewska od przystanku do końca a także: ul. Młyńska, ul. Długa 1

04 lutego, sobota: ul. Graniczna i Regów: 73, 74, 75, 76a, 78,  Gongolina:  24, 33, 34, 35, 41, 45, 49