Śmierć bliskiej osoby to  trudny moment dla bliskich. Godne przeżycie żałoby jest dla nas chrześcijan umocnieniem wiary w życie wieczne i w to, że kiedyś spotkamy się ponownie w domu Ojca. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii pogrzebu, do spowiedzi i Komunii św. przyjętej w intencji zmarłego. Największym darem dla osoby zmarłej jest Msza św. odprawiona w jej intencji. Zachęcamy więc do zmawiania Mszy św. za zmarlego. Możemy to uczynić przed samym pogrzebem w zakrystii. Możemy to uczynić w innym czasie rezerwując intencję Mszy św. z okazji przypadających rocznic  urodzin czy  imienin zmarłego. Zachęcamy również o zamawianiu wypominek, które są systematyczną, comiesięczną modlitwą w intencji zmarłego. Spieszmy się modlić za zmarłych i kochać żywych, bo tak szybko odchodzą.

Formalności związane z pogrzebem załatwia ta osoba, która w Księdze Cmentarza figuruje jako dysponent/opiekun miejsca pochówku. Zgłaszając pogrzeb w kancelarii parafialnej należy przedstawić następujące dokumenty:

• akt zgonu wystawiony dla adminstracji cmentarza (z Urzędu Stanu Cywilnego)
  • dokument potwierdzający odnowienie pokładnego
  • zgoda na pogrzeb w naszej Parafii (dot. zmarłych spoza Parafii);
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii świętej), jeśli zgon nastąpił poza Parafią lub w szpitalu.