wpisano: 18/09/2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021 r.

1. W dniach 25-26 września odbędzie się pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Z tej okazji we wszystkich parafiach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W naszej parafii zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne w Niedzielę 26 września na Mszę o 12 00.

2. Rodziców dzieci rocznicy I Komunii św. zapraszam na spotkanie w Niedzielę  26 września po Mszy o 10 00.

3. Zbliża się październik, w którym  szczególnie czcimy Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty. Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

4. Od października zmieniamy nieco porządek liturgii I Piątku. Wszystkich Parafian zapraszamy na 17 30. O tej godzinie zaczniemy spowiadać. O 18 00 Eucharystia, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt oddania Sercu Jezusowemu oraz czas na adorację i modlitwę. Zachęcam, aby wieczór I piątkowy powoli stawał się w naszej parafii czasem pogłębionej modlitwy i adoracji. Kancelaria parafialna od tej pory będzie w I Piątki i Soboty miesiąca nieczynna.

5. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Dotyczy ono młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej i 1 Szkoły Średniej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wszystkich kandydatów zapraszam z rodzicami od wtorku 28 do czwartku 30 września włącznie w godzinach  od 18 30 - 19 00. Kandydaci ochrzczeni poza naszą parafią zabierają ze sobą metrykę chrztu.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Banaszka l. 84 z Regowa Gągoliny oraz śp. Ryszarda Handziuka l.64 z Kask. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

1 listopada Msza św. na cmentarzu o 11 00. Po niej procesja po cmentarzu z wypominkami.