wpisano: 11/09/2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021 r.

1. Dzisiaj Uroczysta Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Jego opiece i wstawiennictwu u Boga polecamy nasze rodziny, naszą Parafię i Kościół w Polsce.

2. W sobotę 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

3. W dniach 25-26 września odbędzie się pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Z tej okazji we wszystkich parafiach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W naszej Parafii            w Niedzielę 26 września na Mszy o 12 00.

4.  Przed nami drugi etap prac na cmentarzu. Wątpiących w sens układania kostki zachęcam, aby udali się na te cmentarze w Żyrardowie i Grodzisku Maz. gdzie nie pomyślano w porę o utwardzeniu ścieżek i gdzie dziś nie ma żadnej ścieżki, nawet gruntowej i gdzie kondukty żałobne  zmuszone są  przechodzić po  pomnikach. Utwardzenie ścieżek jest jedynym sposobem na to, by uniknąć w przyszłości takiej sytuacji na naszym cmentarzu. W pierwszą zbiórkę na kostkę  zaangażowało się 160 rodzin  na  400 mieszkających w naszej Parafii. Osoby, które przeprowadziły pierwszą składkę bardzo proszę aby  również we wrześniu zechciały zebrać dobrowolne ofiary na ten cel.      Drugi etap prac po zakończeniu zbiórki.

5. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w Niedzielę 19 września po Mszy o 10 00.

6. Rodziców dzieci rocznicy I Komunii św. zapraszam na spotkanie w Niedzielę  26 września po Mszy o 10 00.

7. Zbliża się październik, miesiąc w którym  szczególnie czci Matkę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać się będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17 30. Dzieci rocznicy I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i czwartki. Ministrantów i młodzież we wtorki i soboty.          Koła różańcowe we środy i piątki. Podczas różańca okazja do spowiedzi.

8. W miniony czwartek zmarł Ks. Biskup Marian Duś. Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek 14 września, o godzinie 11 00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej. Pomódlmy się za zmarłego Biskupa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

1 listopada Msza św. na cmentarzu o 11 00. Po niej procesja po cmentarzu z wypominkami.