wpisano: 04/06/2021

10 Niedziela  Zwykła

06.06.2021

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. Od jutra rozpoczyna się w naszej Parafii biały tydzień. Serdecznie zapraszam do udziału w codziennej modlitwie wszystkie dzieci I Komunijne i ich rodziców. Rozpoczynamy nabożeństwem czerwcowym o 17 30. Kończymy błogosławieństwem podczas wieczornej Mszy św. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę 12 czerwca udamy się na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa. Zachęcam dziewczynki I Komunijne do zapisania się do scholki Pani Mariolki. Chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Wystarczy zgłosić się do Pania Marioli i do księdza proboszcza.

3. Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za tradycyjny dar ołtarza, którym w tym roku są dwie bezdotykowe kropielnice wiszące na kościele. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele oraz dekorację świątyni. Dziękuję Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w tym sprzątaniu i dekorowaniu. Serdecznie dziękuję również Pani Marioli i Pani Agnieszce oraz Panu Tadziowi za próby śpiewu i przygotowanie dzieci komunijnych  do ich uroczystości.

4. Najbliższy czwartek kończy Oktawę Bożego Ciała. Czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę 12 czerwca  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają wspólnotę parafialną w Kaskach. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Wszystko, w co inwestujemy nasz czas i środki, pozostaje już na zawsze w Parafii i będzie przekazane następnym pokoleniom.

8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Żyrardowie - Filia w Kaskach zaprasza chętnych do zapisywania się do Szkoły Muzycznej w Kaskach. Zapisy do 10 czerwca.

9. Parafialny zespół Caritas przeprowadzi 13 czerwca po każdej Mszy zbiórkę do puszek. Środki przekazane będą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Mariusza

Sosińskiego. xprob

Młodzież z klas 7 i 8 szkoły podst. zapraszamy w niedzielę 20 czerwca na Mszę o 10 00 i na spotkanie dot. bierzmowania po Mszy.