Niedziela Trójcy Przenajświętszej
wpisano: 28/05/2021

Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

1. Zapraszam na czerwcowe, które odprawiać się będzie w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 17 30. W niedzielę na kolejnych Mszach. Za tydzień na Mszy o  12 00.

2. We czwartek 3 czerwca Boże Ciało. Msza św. o 8 00 i 10 00. Po Mszy o 10 00 procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o ich przygotowanie według tradycyjnego porządku. Zapraszam asystę procesyjną, ministrantów, lektorów, dzieci rocznicy I Komunii w strojach komunijnych, strażaków, orkiestrę. Na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego proszę o udekorowanie domostw w całej Parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn: „Ciebie Boga wysławiamy”. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym przyznaniem się do Chrystusa i jest naszą odpowiedzią na wezwanie Jezusa wyrażone w słowach: "Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".

3. Spowiedź  Dzieci I  Komunijnychi ich najbliższych w piątek 4 czerwca o 17 00.

4. W piątek 4 czerwca  obchodzimy również 33 rocznicę konsekracji biskupiej Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego. Pamiętajmy o Księdzu Kardynale w naszej modlitwie.

5. I Komunia św. w niedzielę 6 czerwca o 10 00.

6. W czwartek kończący Oktawę Bożego Ciała, tj. 10 czerwca  czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła.

7. Odpust św. Antoniego i Matki Boskiej Kaskiej w naszej Parafii w niedzielę  13 czerwca. Suma odpustowa o godzinie 12 00.

8. Trwa składka na kostkę na cmentarzu. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Kask za ofiarę ze zbiórki w kwocie 1870 zł oraz za  ofiary przekazane osobiście lub na konto parafialne w kwocie 3200 zł. Dziękuję mieszkańcom sołectwa Kaski Budki za ofiarę w kwocie 1925 zł. Dziękuję również wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację zbiórki. Prace rozpoczną się w tym tygodniu i uwzględniać będą zgłoszone uwagi.

9. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele. Dziękuję Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w tym sprzątaniu. Obu Panom dziękuję też za prace porządkowe na cmentarzu. Dziękuję Państwu Nowakom za użyczenie sprzętu ciężkiego do prac na terenie parafialnym i na cmentarzu.

10. Serdecznie dziękuję również Pani Marioli i Pani Agnieszce za próby śpiewu i przygotowanie dzieci Komunijnych i rocznicowych do ich uroczystości.

11. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie Filia w Kaskach, ogłasza rekrutację do szkoły. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia

10.06.2021r. ( czwartek ) na adres e-mail: sekretariat@psmzyrardow.art.pl Więcej informacji pod numerami telefonów: 725 306 080 lub 728 341 811

Młodzież z klas 7 i 8 szkoły podst. zapraszamy w niedzielę 20 czerwca na Mszę o 10 00 i na spotkanie dot. bierzmowania po Mszy.