wpisano: 19/10/2024

XXIX Niedziela zwykła

20.10.2024 r.

1. W nadchodzących listopadowych dniach  pamiętajmy  o naszych zmarłych. Wdzięczni za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar  odprawionej Mszy św. i wypominek, w których wspominamy tych, którzy byli przed nami i do których my też kiedyś dołączymy. Uczmy młode pokolenie modlitwy za zmarłych, by kiedyś oni modlili się za nas.

2. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdy I Piątek miesiąca podczas Mszy o 18 00. Natomiast za poleconych w wypominkach jednorazowych w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji na cmentarzu i w dzień zaduszny w czasie procesji po kościele. Czyste kartki wypominkowe leżą na stoliku.

3. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek. Tego dnia Msza św. w kościele o 9 00. Druga Msza o 11 00 na cmentarzu. Po tej Mszy procesja z wypominkami do pięciu stacji na cmentarzu.

4. W sobotę 2 listopada  Msza św. z dnia zadusznego o  9 00 w kościele. Po niej procesja po kościele z wypominkami. O 18 00 Msza św. z niedzieli. O godzinie 20 30zapraszam wszystkich wiernych na różaniec na cmentarzu. Zabierzmy ze sobą świece.

5. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.

6. Bardzo dziękuję Parafianom i Gościom  za ograniczenie korzystania z kontenerów stojących na cmentarzu. Dziękuję również za segregowanie odpadów  zielonych.

7. W październiku mamy sporo wolnych intencji.  Warto przypomnieć, że Mszę św. zamawiamy dlatego, że wierzymy iż odprawienie Jej w konkretnej intencji owocuje łaską, o którą prosimy.

8. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

10. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.