wpisano: 05/07/2024

XIV Niedziela zwykła

07 lipca 2024 r.

1. Dobiegł końca rok szkolny. Dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzę udanych wakacji. Zachęcam do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pamiętajmy, że jesteśmy chrześcijanami i że to zobowiązuje do dawania dobrego świadectwa także na wakacjach.

2. Przez cały okres remontu plebanii sprawy kancelaryjne załatwiamy  jedynie we wtorki i czwartki po Mszy wieczornej w zakrystii kościoła. Wejście przez furtkę naprzeciw biblioteki. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny na numer parafialny.

3. Książka intencji na Rok Pański 2024 gotowa będzie na pierwszą niedzielę września.

4. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Kamiński kawaler z parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie i Paulina Romina Gosk panna z naszej parafii.

7. Na nadchodzące żniwa życzymy rolnikom  dobrej pogody  i  obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

8. Za tydzień taca inwestycyjna przeznaczona  na wykonanie instalacji odprowadzania wody od kościoła.

9. We czwartek święto św. Benedykta patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu biskupa.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Bodycha l. 86 z Chylic Kolonii. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…