IX Niedziela zwykła
wpisano: 01/06/2024

9  Niedziela  Zwykła

02.06.2024

1. Dziś w naszej parafii szesnaścioro dzieci po raz pierwszy przyjmuje do swego serca Pana Jezusa pod postacią chleba. Panu Bogu w Trójcy św. Jedynemu dziękujemy za ten czas  wielkiej łaski dla dzieci, ich rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Za przygotowanie dzieci dziękujemy rodzicom, naszej katechetce Pani Agnieszce Podbielskiej, nauczycielom, wychowawcom, szanownej Pani dyrektor Annie Sadoś. Rodzicom dziękujemy również za przygotowanie kościoła i terenu wokół niego oraz za dar ołtarza. Dziękujemy Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w wymienionych pracach.  Serdecznie dziękujemy Pani Justynie, Panu Robertowi i Panu Tadziowi za próby i poprowadzenie śpiewu podczas uroczystości. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim trud podjęty dla dobra wspólnoty parafialnej.

2. Dziś zaczyna się biały tydzień. Zapraszam do udziału w codziennej modlitwie dzieci  komunijne z rodzicami. Rozpoczynamy czerwcowym o 17 30. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę 8 czerwca udamy się na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa. Zachęcam dziewczynki do zapisania się do chóru parafialnego a chłopców do służby ministranckiej.

3. Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie czerwcowe o 17 30. W niedziele na Mszy o 11 00.

4. We czwartek koniec Oktawy Bożego Ciała. Czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 18 00.

6. Ten piątek jest również I piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 17 00. Dzieci komunijne rozpoczynają praktykę I piątków miesiąca, która obok udziału w niedzielnej Mszy i w nabożeństwach roku kościelnego będzie jednym z elementów przygotowania do rocznicy Komunii św.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

8. Wszystkich ministrantów z rodzicami oraz chór parafialny z gitarami zapraszamy wspólnie z Państwem Markiem i Edytą na grilla, który odbędzie się na Regowie  w najbliższą niedzielę po Mszy o 11 00. Zapraszamy również tych, którzy  chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, ale nie wiedzą jak to zrobić.

9. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Kozłowskiego l. 69 ze Strumian. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Wszystkich Parafian i przyjaciół naszego kościoła zapraszam w tę niedzielę 23 czerwca na parafialny odpust. Suma odpustowa o 11 00. Bezpośrednio po tej Mszy piknik parafialny, na którym wiele atrakcji, m. in. muzyka na żywo... xprob