Boże Ciało
wpisano: 30/05/2024

Boże Ciało

30.05.2024r.

1. Po Mszy o 11 00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Szyk procesyjny ustawia się za chwilę podczas litanii do Serca Pana Jezusa według następującej kolejności: krzyż i świece procesyjne, feretrony, ministranci i lektorzy, dzieci rocznicy I Komunii św., Najświętszy Sakrament pod baldachimem, orkiestra, wierni.

2. Uroczystość I Komunii św. w niedzielę 2 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 1 czerwca o 10 00.

3. Od tej soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie o 17 30, w niedziele na Mszy o 11 00. Zapraszam wszystkich wiernych do modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa.

4. We czwartek 6 czerwca kończy się  Oktawa Bożego Ciała. Czerwcowe połączymy  z procesją wokół kościoła.

5. W niedzielę Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Ruch Światło Życie organizuje 15 dniowe wyjazdy wakacyjne rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

Wszystkich Parafian i przyjaciół naszego kościoła zapraszam w tę niedzielę 23 czerwca na parafialny odpust. Suma odpustowa o 11 00. Bezpośrednio po tej Mszy piknik parafialny, na którym wiele atrakcji, m. in. muzyka na żywo... xprob