Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
33 Niedziela zwykła
wpisano: 16/11/2023

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła

19.11.2023 r.

1. Parafialny zespół Caritas prosi o  zbiórkę do kosza  trwałych  produktów  żywnościowych i środków czystości. Od dziś Caritas  rozprowadza świece świąteczne. Na stoliku przy wyjściu z kościoła stoi puszka Caritas, do której możemy wrzucać datki na cele charytatywne w naszej parafii.

2. Konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka do najbliższej Wielkanocy, w  piątek 24 listopada o 19 00 na salce parafialnej.

3. W sobotę 25 listopada Pan Tadeusz  będzie roznosić poświęcone opłatki w Osinach oraz na  Starej i Nowej Pułapinie. Przyjmijmy Pana Tadzia z otwartym sercem.

4. W sobotę 25 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie diecezjalne  spotkanie młodych. Spotkanie rozpocznie się o 10 00  od wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa oraz koncertu Siewców Lednicy. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza o 12 00. Pragnącą uczestniczyć w spotkaniu młodzież proszę o kontakt z Proboszczem.

5. Spotkanie formacyjne  bierzmantów w  niedzielę 26 listopada po Mszy o 11 00.

6. W niedzielę 26 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. Za dwa tygodnie pierwsza niedziela adwentu.

7. Roraty we wszystkie wtorki  i czwartki adwentu o 18 00. Zachęcam do licznego udziału   w roratach. Rodziców dzieci komunijnych proszę, by pomogli dzieciom wykonać  lampiony adwentowe i zechcieli im towarzyszyć w roratach, które odprawiać się będą  przy zapalonych świecach. Na koniec adwentu konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany  lampion.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

9. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

10. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, we środę wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.