Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
31 Niedziela zwykła
wpisano: 03/11/2023

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła

5.11.2023 r.

1. Dzisiejszą Mszę św. o 11 00 zakończymy nabożeństwem adoracyjnym I Niedzieli msc.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Wszystkich Świętych i dnia zadusznego. Serdecznie dziękuję również za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Wszystkich Świętych, zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Dziękuję Panu Jarkowi, Pani Eli, Panu Tadeuszowi, Panu Włodkowi. Dziękuje Lektorom i Ministrantom. Dziękuję za liczny udział w procesji różańcowej w dniu zadusznym na cmentarzu.

3. Przyjmuję na wypominki roczne. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy  się  w I Soboty miesiąca na różańcu o 17 30 i na Mszy o 18 00. Wypominki roczne są umieszczone na parafialnej stronie internetowej i na parafialnym facebooku.

4. W listopadzie mamy sporo wolnych intencji.  Warto przypomnieć, że Msze św. zamawiamy dlatego że wierzymy, iż odprawienie Jej w konkretnej intencji owocuje łaską, o którą prosimy. Mszę św. możemy więc zamówić w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski,  w rocznicę ślubu, o uwolnienie z nałogu czy innej ciężkiej choroby, o nawrócenie i przemianę życia, o pojednanie w rodzinie, o dobrą spowiedź, o pomoc w nauce i zdanie egzaminu, o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka, o rozwiązanie trudnej sprawy, o szczęśliwy wybór drogi życiowej, za tych, którzy nas trapią, czy o szczęśliwy wybór współmałżonka.

5. Działa internetowy system wyszukiwania osób pochowanych na naszym cmentarzu. Dostępny on jest na parafialnej stronie internetowej w zakładce cmentarz. W tym samym miejscu informacje o aktualności prawa do dysponowania grobem.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

7. We czwartek rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours.

8. W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 11 00.

9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont schodów przed kancelarią.

10. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam serdeczne życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.