Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
Wniebowstąpienie Pańskie
wpisano: 20/05/2023

Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie
21.05.2023r.

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele od poniedziałku do soboty o 1730 oraz przy kapliczkach rozsianych po całej Parafii. W niedziele majowe na kolejnych Mszach.

2. We środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3. W piątek Dzień Matki. Podczas Mszy o 18 00 będziemy się modlić za nasze Mamy.

4. W najbliższą niedzielę Zielone Świątki, które kończą okres Wielkanocy. Do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości  przygotowujemy się poprzez  nowennę do Ducha Świętego połączoną z majowym.

5. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po Mszy o 9 00 na salce parafialnej. Zachęcam rodziców do codziennej modlitwy różańcowej za swoje dzieci i włączenia się do Żywego Różańca.

6. I Komunia św. w naszej Parafii w niedzielę 4 czerwca na Mszy o 11 00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę 3 czerwca o 10 00. Rozmowa egzaminacyjna dla dzieci i ich rodziców w sobotę 27 maja o 10 00.

7. W dniach 2 – 3 czerwca XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

8. W niedzielę 4 czerwca 35 rocznica konsekracji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o Ks. Kardynale w naszych modlitwach.

9. Również w niedzielę 4 czerwca kolejne Święto Dziękczynienia pod hasłem dziękujemy za czyniących pokój. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

10. W sobotę 17 czerwca na obiektach Znicza w Pruszkowie odbędzie się XXVI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje i nagrody. Młodzież, która byłaby chętna do wzięcia udziału w tych zawodach proszę o kontakt.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Konrad Paweł Kazimierski – kawaler z Par. tut.
Anna Piotrowska- panna z Par. tut.