Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
34 Niedziela zwykła - Chrystusa Króla Wszechświata
wpisano: 18/11/2022

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela zwykła

20.11.2022 r.

 

1. Za tydzień pierwsza Niedziela adwentu. Rozpoczynamy  nowy rok kościelny.

2. Roraty we wszystkie wtorki  i czwartki adwentu o godz. 18 00. Zachęcam do licznego udziału   w roratach. Rodziców dzieci I Komunii św. proszę, by pomogli dzieciom wykonać  lampiony adwentowe i zechcieli im towarzyszyć w roratach, które odprawiać się będą  przy zapalonych świecach. Na koniec adwentu konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany  lampion.

3. W sobotę 26 listopada Pan Tadeusz  będzie roznosić poświęcone opłatki w Kaskach Budkach, w niedzielę 27 listopada w Kaskach środkowych. Przyjmijmy Pana Tadzia z otwartym sercem.

4. Parafialny zespół Caritas prosi o  zbiórkę do kosza  trwałych  produktów  żywnościowych i środków czystości. Od dziś Caritas  rozprowadza świece świąteczne. Na stoliku przy wyjściu z kościoła stoi puszka Caritasu, do której możemy wrzucać datki na cele charytatywne.

5. Dzisiaj o 15 30 odbędzie się w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie promocja lektorska, podczas której trzech naszych starszych Ministrantów otrzyma od Kościoła misję publicznego czytania Słowa Bożego. Kandydatami do posługi lektoratu są: Bartosz Klimek, Maciej Raczkowski i Kamil Ziąbski. Wszyscy trzej uczestniczyli przez rok w kursie lektorskim organizowanym przez Archidiecezję Warszawską. Posługą lektora zapisują się Oni  do licznego grona Przyjaciół Pana Jezusa, którzy przyznają się do Niego publicznie i przez służbę Słowu Bożemu i ołtarzowi  zasługują sobie na szczególne błogosławieństwo. Zarówno Oni jak  i ich rodziny. Pamiętajmy, że Kościół zrodził się z ofiary złożonej przez Pana Jezusa na krzyżu. A była to ofiara za nasze grzechy. Od tej pory Kościół przeniknięty jest duchem ofiary i nią żyje. Jeżeli zdarza się ludziom Kościoła gdzieś niedomagać, to czyż nie dlatego, że brakuje im ducha ofiary?        To samo dotyczy Parafii. Jednym ze znaków autentycznego życia chrześcijańskiego Parafii jest liczne grono ministrantów i asysty kościelnej osób dorosłych. Nie miejmy drodzy Parafianie wątpliwości. O tym, jak wielu jest w Parafii ministrantów decyduje atmosfera religijna w rodzinach. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zachęcają swoich synów do ministrantury. Dziękuję wszystkim ministrantom za ich służbę. Chciałbym, aby Was było przy ołtarzu jak najwięcej. Chciałbym też doczekać chwili, gdy na czele ministrantów w naszej Parafii,  jako ich prezes, stanie ktoś dorosły, najlepiej były ministrant, który zechce poświęcić im trochę czasu. Ta posługa wynagrodzona będzie Bożym błogosławieństwem.  W szczególny sposób dziękuję Panu Jarosławowi Wiązowskiemu, który posługę zakrystiana wykonuje w niedzielę i w dni powszednie w duchu ofiary, bo nie otrzymuje za nią żadnej gratyfikacji. Tymczasem większość Parafii podobnych do naszej pozbawiona jest zakrystianów. Dziękuję również Panu Tadeuszowi  Łopacińskiemu za jego posługę organisty w dni powszednie, która  jest naszej Parafii ofiarowana również bez żadnej gratyfikacji.  Obu Panom za Ich ofiarną służbę dla dobra wspólnoty parafialnej w Kaskach serdecznie dziękuję.

6. Za tydzień taca na Seminarium duchowne w Warszawie.

7. Trwa układanie kostki na cmentarzu. Wyjaśniam, że kostka, w miarę możliwości, powinna być położona na całym cmentarzu na tym samym poziomie. Wymaga tego bezpieczeństwo konduktu żałobnego. Na naszym cmentarzu zaś różnice w wysokości posadowienia pomników sięgają nawet kilkudziesięciu centymetrów. Obecne prace potrwają tak długo, jak tylko pozwoli  pogoda. Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.