Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
33 Niedziela zwykła
wpisano: 11/11/2022

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

13.11.2022 r.

1. W sobotę 19 listopada o 10 00 odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie ogólnodiecezjalne  spotkanie młodzieży. W ten sposób młodzież dołączy do  37 Światowego Dnia Młodzieży przeżywanego w całym Kościele w łączności z Ojcem św. Z młodymi spotka się również Metropolita Warszawski ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Pragnącą uczestniczyć w spotkaniu młodzież proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

2. W niedzielę 20 listopada o 15 30 odbędzie się w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie promocja lektorska, podczas której trzech naszych starszych Ministrantów otrzyma od Kościoła misję publicznego czytania Słowa Bożego. Kandydatami do posługi lektoratu są: Bartosz Klimek, Maciej Raczkowski i Kamil Ziąbski. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej uroczystości proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

3. Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. Za dwa tygodnie pierwsza niedziela adwentu.

4. Roraty we wszystkie wtorki  i czwartki adwentu o godz. 18 00. Zachęcam do licznego udziału   w roratach. Rodziców dzieci I Komunii św. proszę, by pomogli dzieciom wykonać  lampiony adwentowe i zechcieli im towarzyszyć w roratach, które odprawiać się będą  przy zapalonych świecach. Na koniec adwentu konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany  lampion.

5. W sobotę 19 listopada Pan Tadeusz  będzie roznosić poświęcone opłatki w Buszycach, Osinach i na Starej Pułapinie. Przyjmijmy Pana Tadzia z otwartym sercem.

6. Parafialny zespół Caritas prosi o  zbiórkę do kosza  trwałych  produktów  żywnościowych i środków czystości. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie również rozprowadzać świece świąteczne. Na stoliku przy wyjściu z kościoła będzie również puszka Caritasu, do której możemy wrzucać datki na cele charytatywne.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

8. W dniach 21 – 26 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy proszę załatwiać w tym tygodniu. Przypominam, że kancelaria czynna jest od wtorku do soboty włącznie po Mszy wieczornej.

9. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zygmunta Szlagę l. 76 z Jaktorowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...