Parafia
Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kaskach
32 Niedziela zwykła
wpisano: 04/11/2022

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła

6.11.2022 r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Wszystkich Świętych i dnia zadusznego. Serdecznie dziękuję również za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Wszystkich Świętych, zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Dziękuję Panu Jarkowi, Pani Eli, Panu Tadeuszowi, Panu Konradowi, Panu Włodkowi. Dziękuje Lektorom i Ministrantom.  Dziękuję za liczny udział w procesji różańcowej w dniu zadusznym na cmentarzu. Sądzę, że modlitwa ta może stać się w naszej Parafii tradycją.

2. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 10 00. Po Mszy spotkanie przy kapliczce. Po nim sołectwa Kaski i Kaski Budki zapraszają na herbatkę do Straży. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Przyjmuję na wypominki roczne. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy  się  od nowego roku w I Sobotę miesiąca na różańcu o 17 30 i na Mszy o 18 00. Wypominki roczne są umieszczone na stronie parafialnej i na parafialnym facebooku.

4. Przypominam, że działa już internetowy system wyszukiwania osób pochowanych na naszym cmentarzu. Dostępny on jest na stronie  parafialnej www.parafiakaski.pl w zakładce cmentarz. W tym samym miejscu informacje o aktualności prawa do dysponowania grobem.

5. Przez cały listopad istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.

6. Parafialny zespół Caritas pragnie podziękować wszystkim darczyńcom,  których ofiarność pozwoliła pokryć koszty miesięcznej rehabilitacji dla dwóch leżących osób z terenu naszej 

    Parafii.

7. Trwa remont plebanii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, w kancelarii parafialnej i na rachunek parafialny.

8. Od soboty 19 listopada Pan Tadeusz nasz organista rozpocznie roznoszenie opłatków.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku.

10. We środę rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, we czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w piątek św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata biskupa i męczennika.

11. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa,  składam najserdeczniejsze życzenia polecając Ich opiece świętych Apostołów Piotra i Pawła.